Patrí medzi najlepších hráčov španielskeho futbalového klubu Real Madrid, ako aj francúzskej reprezentácie. Jeho góly patria medzi výstavné kúsky. Okrem svojho futbalového umenia však tento geniálny hráč púta pozornosť aj negatívne.

Reč je o Karimovi Benzemovi. Benzema bol v nedávnej minulosti namočený do škandálu so sexuálnou nahrávkou. Súd ešte v tomto prípade nerozhodol a Karim má ďalší problém. Podľa francúzskeho denníka Libération je Benzema obvinený za pranie špinavých peňazí a obchod s drogami.

Futbalistov právnik sa vyjadril, že prestížny denník bude žalovať, keďže Benzema v prípade nefiguruje ako podozrivý, ale ako svedok. Noviny však tvrdia opak. Kto má pravdu, o tom bude musieť rozhodnúť súd.

Bez ohľadu na tento prípad, Benzema je v problémoch až po uši. Kvôli spomínanej nahrávke bol vylúčený z francúzskej reprezentácie a je dosť možné, že si nezahrá ani v lete na Majstrovstvách Európy, ktoré bude organizovať práve Francúzsko. Ak by sa potvrdilo, že bol zapletený aj do spomínaného narkobiznisu, Benzemova kariéra, ktorá už aj tak stojí na dosť nepevných základoch, by sa rozsypala ako povestný domček z kariet.

Zdroj: Liberation.fr   | Foto:  Givemesport.com