Argentínsky futbalista Lionel Messi je považovaný za najlepšieho hráča nielen svojej generácie, ale podľa mnohých aj celej histórie. Ako veľa iných futbalových hviezd, aj on podľahol čaru tetovania. Viete, čo jeho kérky znamenajú?

Lionel Messi začínal v Barcelone ako nádejný mladík s dlhými vlasmi a číslom 19. Za viac ako dekádu sa však vyformoval v najväčšiu superstar, aká kedy obliekala barcelonský dres. V súčasnosti je dokonca kapitánom katalánskeho veľkoklubu a od začiatkov jeho kariéry sa poriadne zmenil aj jeho imidž. Zrejme najvýraznejšou zmenou oproti minulosti sú Leove tetovania.

Všetky jeho tetovania súvisia s futbalom, náboženstvom alebo s rodinou. Na nohe má vytetovanú futbalovú loptu či číslo 10, na ruke má vytetovaný slávny symbol Barcelony, ktorý odzrkadľuje jeho lásku k tomu mestu. Tiež tam má Ježiša. Na chrbte má portrét svojej matky a na lýtku má pre zmenu kérku venovanú svojmu synovi Thiagovi.

Azda najväčší rozruch spôsobilo svojho času jeho netradičné tetovanie červených pier. Hoci to na prvý phľad možno tak nepôsobí, aj táto ozdoba má pre Messiho obrovský význam, symbolizuje totiž lásku k žene jeho života. Ide o pery jeho krásnej manželky Antonelly Roccuzzo, s ktorou sa zosobášili v roku 2017.

Lionel Messi tetovania význam

Zdroj: YouTube | Foto|Video: YouTube