V minulom článku som sa vyjadril, že menej je niekedy viac. Neberte to však zase až tak smrteľne vážne! Viac je niekedy naozaj viac! 

Občas vidím ľudí vo fitku cvičiť tak… tak trochu… aby to veľmi nebolelo… cvičia „len tak”. Na to, aby ste sa zlepšili, však musíte urobiť viac! Viac ako minule. Zdvihnúť väčšiu váhu, zlepšiť čas, zvýšiť námahu, vydržať dlhšie. Ak budete robiť stále to isté, budete tam, kde ste. Viac brušákov, viac klikov, viac zhybov, viac žien… (to sem ale nepatrí :-))

Aspoň teda pevne verím, že sa chcete zlepšiť. Všetko sa dá zlepšiť. Takže, keď pôjdete nabudúce cvičiť, urobte viac. Čoho viac? Všetkého! Vlastne vždy, keď budete niečo robiť, urobte viac. Viac, než ste chceli. Viac, než sa od vás očakáva. Viac než ostatní. Viac než najviac!

To je spôsob, ktorým sa posuniete dopredu. Ak zdvihnete väčšie váhy, znamená to väčšiu silu. Ak zabehnete ďalej, máte väčšiu vytrvalosť. Ak pretiahnete viac žien, máte väčšie riziko pohlavnej choroby. Chápete? Skrátka viac je viac! Snažte sa, aby to, čo robíte dnes, bolo viac ako včera. A to, čo budete robiť zajtra, nech je viac ako dnes. Vo všetkom, čo robíte, robte viac!

Takže, ak som minule písal, že menej je niekedy viac, tak v niektorých prípadoch je viac naozaj viac!

Ešte som chcel napísať viac, ale šéfredaktor SLOVAK MAN na mňa vždy apeluje, aby som písal menej. Takže, ak som minule písal, že menej je niekedy viac a dnes, že viac je niekedy naozaj viac, nabudúce napíšem, že menej je niekedy naozaj menej.

Boris Brekop