Fitness svet sa ocitol v poriadnom škandále, o ktorý sa postaral Devin Physique, niekdajšia tvár značky Shedz. Nielenže ho spoločnosť za podvod vyhodila, ostal na posmech ľuďom z celého sveta.

Fitness priemysel zaznamenal za posledné roky obrovskú popularitu, za ktorú môže vo veľkej miere vďačiť aj sociálnym sieťam. Práve tie sa stali hlavným marketingovým nástrojom mnohých firiem, vyrábajúcich doplnky výživy súvisiace s fitness a zdravým životným štýlom. A ako to zvykne bývať akousi úplnou samozrejmosťou, všade tam, kde sa točia veľké peniaze, sa krútia aj podvodníci, ktorí to náležite využívajú.

Konkrétne máme na mysli online trénerov, ktorí vám za nemalé peniaze ponúkajú zostavenie jedálnička či už na chudnutie, alebo priberanie svalovej hmoty. Samozrejme, že všetkým svojim klientom posielajú rovnaké inštrukcie, či sa jedná o muža alebo o ženu, či má 50 kg alebo 100 kg.

Najnovšie je ale populárny úplne iný ťah, ktorý sa snaží z ľudí vytiahnuť čo najviac peňazí. Snáď najznámejším príkladom posledných dní je chlapík, ktorý vystupuje pod menom Devin Physique a ako sme spomínali, ešte donedávna bol tvárou firmy Shedz, predávajúcej doplnky výživy. Na Instagrame má vyše 1,6 milióna followerov, prezentuje sa luxusným životným štýlom, ktorému vďačí obrovským zárobkom a na fotkách vyzerá skutočne vymakane. Typický instagramový fitnesák ponúkal jedálničky na mieru či konzultácie cez skype. Za 15 minút si účtoval 500 dolárov.

Chalanisko mal však smolu a jeho podvod vyšiel najavo. Zistilo sa totiž, že si fotky upravoval vo photoshope a v skutočnosti vyzerá úplne inak ako na Instagrame. Žiadna hora svalov, ale priemerný fitnesák, čo dokazujú aj nasledujúce fotky.

devin devin1

Dovolíme si teda povedať, že najlepšou cestou k úspechu je rozhodne samovzdelávanie a vlastné odhodlanie so svojou postavou niečo urobiť. Keď trošku posurfujete na internete, určite nájdete kopec užitočných rád, ktoré sú zadarmo a ktoré vám určite pomôžu dosiahnuť stanovený cieľ.

Zdroj: broscience.co | Foto: Youtube, Instagram