Úškrn Roberta Fica pri podávaní demisie obletel celé Slovensko a pravdepodobne ho videli aj v zahraničí. Teraz si Robka zobrala na paškál odborníčka na neverbálnu komunikáciu Nora Lauková.

Pani Lauková pre TV Noviny vysvetlila, čo presne je za suverénnym vystupovaním expremiéra a jeho úsmevom. Podľa odborníčky sa Robert Fico spoločne s Petrom Pellegrinim správali od začiatku proti protokolu, pretože ich mimika a úsmevy v momente podávania demisie boli neprípustné. Vzhľadom na aktuálnu situáciu panujúcu na Slovensku mali obaja pôsobiť vážne a konzervatívne rovnako ako prezident Andrej Kiska.

Expremiér vraj porušil protokol aj priamo pri odovzdávaní demisie, keď ako prvý podával ruku a jeho mimika zdvihnutých ramien a tváre prezradila, že cítil agresivitu a hnev. Protokol nedovoľuje ani dotknúť sa prezidenta, čo Robert Fico spravil ľavou rukou a usmial sa. Vraj to mal byť prejav toho, že o ňom ešte budeme počuť.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

“Úškrn Fica” dokážu podľa odborníčky prečítať všetci ľudia. Bol to nevhodný prejav v situácii, keď zomreli dvaja nevinní ľudia. Expremiér si mal teda tieto gestá odpustiť.

Zdroj|Foto: Tvnoviny.sk