Hudobný svet prináša mnohé šialenosti, no toto je už moc! Jednoznačným priekopníkom v tejto oblasti na Slovensku je hudobník Branislav Jobus, ktorý stojí na čele takých projektov ako Abusus, Karpatské chrbáty či Vrbovskí víťazi. Popritom každoročne organizuje aj známy festival Vrbovské vetry. Bláznivých nápadov má abstinujúci alkoholik, ktorý sa k svojej minulosti otvorene hlási, aby tak na typicky slovenský problém upozornil, viac než dosť. Originálny hudobný štýl vymyslel so svojím bratom a spoločne ho nazvali priemyselný folklór, pričom ich krojom sú montérky. “Hráme na hudobných nástrojoch, ktoré vyrába pán brat. Všetko po domácky vyrobené, záchodové rúle, odpadové rúle, vysávače a ja neviem čo… takže to sú Vrbovskí víťazi,” prezentuje svoje umenie Branislav.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Hudobné nástroje si bratia dokážu vyrobiť aj z obyčajného krompáča či hrablí a ich názvy sú vskutku originálne – jednotná roľnícka elektrická gitara či hajzlofón. U Jobusovcov je jednoducho všetko možné! Ako hovorí sám Braňo, je to obyčajný rýľ zvarený s motykou, dva drôty a sk páska

Pozrite si klip k piesni “Montážna žena” a budete mať pocit, že Braňo sa svojej závislosti na alkohole buďto úplne nezbavil alebo fičí na niečom úplne inom. Avšak aj to je dôvod, prečo si výstredný spevák získava čoraz viac fanúšikov, ktorých z väčšej časti tvoria práve muži.

Braňo Jobus a jeho hudobný štýl

Videoklip k piesni “Montážna pena”

Zdroj/Foto/Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Belleville
Som obyčajný chalan s nabrúseným jazykom, ktorého najväčším plusom je úprimnosť. Nie každý ju však znesie... O to viac ma baví riešiť veci tu a teraz. Nikdy sa nevzdávam a verím, že svetu bude raz vládnuť práve úprimnosť. „Neúspech je len šanca začať znova, tentokrát o niečo rozumnejšie.“ (H. Ford)