Fascinujúce video, ktoré natočili Tim Sessler a Brandon Bray, poukazuje na tenkú hranicu medzi životom a smrťou. Krátky film vznikol s použitím vrtuľníka, dronu, špičkových digitálnych kamier a efektov.

“My ľudia tvoríme, pracujeme… Od narodenia až do smrti máme stále niečo na práci a naopak nemáme čas na odpočinok. Staviame, zvyšujeme ciele a pracujeme ešte tvrdšie. Kde je však koniec?” napísal Tim Sessler k svojmu videu, ktorého približujúci efekt zmazáva hranice medzi životom a smrťou.

Tim Sessler spolu s Brandonom Brayom a zvyškom tímu vytvorili unikátny pohľad na kontrast medzi životom a smrťou prostredníctvom profesionálnch digitálnych kamier, umiestnených na helikoptére a drone. Prototyp  ALTA 8 octocopter mali možnosť prvýkrát použiť na natáčaní v náročných podmienkach Kene, ale kvôli prísnym zákonom týkajúcich sa použitia dronov v tejto krajine, nedokázali urobiť zábery, aké potrebovali. Už počas spiatočného letu však premýšlali nad použitím tejto vynikajúcej techniky nad mestom New York.

V krátkom filme “Balance” bola teda použitá ALTA 8 octocopter s Dolly zoom efektom. Ide o technológiu, ktorá sa preslávila už v psychologickom trileri Vertigo od Alfreda Hitchcocka. Ide o efekt, ktorý približuje pozadie a popredie do rovnakého priestoru, čo má silný emočný dopad na vnímanie človeka. Vizuálny kontrast medzi panorámou mesta a cintorína je naozaj úchvatný a veľmi obdivovaný. Keďže prísne zákony, ktoré sa vzťahujú na lietanie dronov ponad Manhattan, nedovoľovali použiť na kamerovanie octocopter, filmári museli určité zábery nasnímať aj z helikoptéry. Náročný proces však stál za to a konečný výsledok je fascinujúci.

Vybavenie, ktoré bolo pri natáčaní použité:

Helikoptéra s kamerou 44 with MoVI M15, RED CF Weapon a Leica R 35mm Summilux a tiež dron s kamerou Freefly ALTA 8 with MoVI M15, RED CF Weapon a Canon CN-E 15.5-47 f/2.8 Cine Zoom, na úpravu nasnímaných obrazov boli použité kamerové techniky – extrémny valcovitý pohyb s Movi M15 a vertigo dron efekt (ide v podstate o efekt závrate).

Ako prebiehalo natáčanie

Zdroj: Vimeo, Youtube