V minulosti sa často hovorilo o tom, že naši hokejisti korčuliarsky nestačia tým najvyspelejším reprezentáciám. Mnohých preto určite prekvapí skutočnosť, že najrychlejším korčuliarom na prebiehajúcich MS v hokeji je mladý slovenský reprezentant! 

Veľmi dlho sme Slovákov nevideli tak skvelo korčuliarsky a fyzicky pripravených ako v zápasoch na tomto turnaji. Aj napriek tomu, že do šťvrťfinále sme sa opäť nedostali, tak herným prejavom naši hráči určite nadchli väčšinu fanúšikov, práve aj vďaka svojej nevídanej rýchlosti. V tíme sme mali totiž plno mladých a výbušných hráčov, no a zo všetkých najviac vyčnieval 19-ročný obranca Martin Fehérváry.

Ten podľa štatistík a prepočtov medzinárodnej hokejovej federácie IIHF dosiahol na turnaji maximálnu rýchlosť 37,9 km/h. To je nielen zo všetkých mladíkov, ale celkovo zo všetkých hráčov na šampionáte úplne najviac. Slovenskí fanúšikovia si však myslia, že ak by sa náš ďalší obranca Marek Ďaloga nebol v druhom zápase proti Fínsku zranil, tak by mohol Fehérváryho v rýchlosti vážne ohroziť. Zdá sa však, že Ďaloga nie je jediným rýchlikom v našej obrane!

Foto: Instagram/Iihf, Instagram/Hockeyslovakia