Domáci svetový šampionát v hokeji sa blíži míľovými krokmi a hokejoví fanúšikovia sú zvedaví, akú podobu bude mať nakoniec náš tím. Podľa posledných správ nás posilní veľká opora zo zámoria! 

Už niekoľko dní vieme, že z NHL nám do zostavy pribudnú obrancovia Andrej Sekera a Christián Jaroš a taktiež útočníci Tomáš Tatar s Richardom Pánikom. Tento zámorský menoslov už naisto doplní hviezda zadných radov Tampy Bay Lightning, Erik Černák. 21-ročný rodák z Košíc sa túto sezónu naplno presadil v zostave tímu “Bleskov”, ktorý však ako víťaz základnej časti NHL prekvapivo stroskotal už v prvom kole play-off.

Černák sa postupne vypracoval na jedného z lídrov obrany a okrem kvalitnej defenzívnej práce prinášal aj slušnú ofenzívnu produktivitu. V 58 zápasoch základnej časti zaznamenal 5 gólov a 11 prihrávok a v play-off patril k najproduktívnejším hráčom svojho tímu, keď v štyroch dueloch prihrával na tri góly. V Tampe s ním boli nadmieru spokojní a fanúšikovia očakávajú, že aj v drese Slovenska bude patriť k najväčším hviezdam.

Erik Černák – prvý gól v NHL

A ako to vyzerá s ďalšími posilami zo zámorských súťaží? Útočník Marko Daňo bol síce povolaný trénovať s Winnipegom Jets, no ten prehral šiesty zápas série so St.Louis a vypadol z boja o Stanley Cup. Daňo by tak mal byť už definitívne k dispozícii pre potreby reprezentácie, keďže v AHL jeho tím do play-off nepostúpil.

V NHL čakáme ešte na vývoj série medzi Bostonom (Halák, Chára) a Torontom (Marinčin), kde zatiaľ Toronto vedie 3:2 na zápasy. V AHL zase na to, ako dopadne séria medzi Providence Bruins (Cehlárik) a Charlotte Checkers (Jurčo). V tomto meraní síl zatiaľ vedie Charlotte Checkers 1:0.

Zdeno Chára v drese Bostonu Bruins

Foto|Video: Twitter, Facebook/HockeySlovakia, YouTube