Po dlhých mesiacoch sa fanúšikovia kultového seriálu Game of Thrones dočkali nových informácií k blížiacej sa siedmej sérii, ktorá má byť predposlednou zo sveta ľadu a ohňa. Stanica HBO vydala v jeden deň najskôr plagát, potom ohlásila dátum štartu a nakoniec vypustila do sveta aj teaser. Poďme však po poriadku.

Od uvedenia poslednej časti šiestej série ubehlo už deväť mesiacov. Počas nich fanúšikovia netrpezlivo čakali na každý možný detail z ich milovaného sveta. Najskôr sa riešil počet častí, pretože tvorcovia vopred avizovali, že desať ich určite nebude. Následne sa riešilo nakrúcanie a uniknutý scenár, ktorý si HBO dostatočne nepostrážilo. Na internete sa tak objavilo množstvo spoilerov, no nič sa nedalo oficiálne potvrdiť.

Oficiálny plagát

Kým doterajšie informácie pochádzali výlučne od nedočkavých priaznivcov, tie najnovšie sú z oficiálnych zdrojov priamo od HBO, ktoré si povedalo, že je už na čase potešiť svojich fanúšikov, a tak 9. marca vydalo prvý oficiálny plagát pre 7. sériu GoT.

Game of Thrones
Prvý oficiálny plagát k siedmej sérii Game of Thrones

Dátum premiéry siedmej série

Nejeden fanúšik sa však viac než na plagát tešil na oznámenie dátumu premiéry novej série. Už dlhšie je známe, že to nebude ako obvykle v apríli, keďže tvorcovia potrebovali natočiť scény so snehom, na ktorý si museli pochopiteľne počkať. Na internete sa objavoval dátum 26. jún 2017. Ten však HBO vyvrátilo a 9. marca, pár hodín po zverejnení oficiálneho plagátu, zverejnilo aj dátum začiatku novej série – 16. júla 2017. Pri počte siedmych častí nás teda GoT bude sprevádzať až do poslednej augustovej nedele.

Dátum Game of Thrones
Dátum premiéry novej série GoT

Do tretice zverejnilo HBO aj prvý teaser

HBO asi malo dobrý deň, a tak si zrejme povedalo, že keď už vydali plagát a dátum premiéry, nebolo by na škodu zverejniť aj nejaké to nové video zo sveta ľadu a ohňa. A dobre urobilo. Z videa naskočí skalným divákom husia koža, a to ani neobsahuje zábery zo seriálu. Posúďte sami.

Stanica HBO sa v najbližších dňoch zúčastní na festivale South by Southwest a vzhľadom na to, že ide o pomerne veľkú akciu, sa medzi fanúšikmi šepká, že by mohol svetlo sveta spatriť aj prvý oficiálny trailer. Pre milovníkov tohto kultového seriálu by tak mali byť tieto dni jedny z najkrajších v roku.

Zdroj: edna.cz | Foto: edna.cz, facebook.com