Milovníci bojových športov a najmä boxu smútia, do neba totiž odišla skvelá boxerská legenda. Mnohým, ktorí aspoň čiastočne sledujete športovú scénu, bude meno talentovaného velikána určite známe!Boxer Sugar Ramos sa narodil 2. decembra 1942 v meste Matanzas na slnkom zaliatej Kube. Už od útleho veku inklinoval k športu a k srdcu mu najviac prirástol box. Známym sa stal po zápase o titul majstra sveta, ktorý sa uskutočnil v roku 1963 na Dodger Stadione, kedy bol jeho súperom Davey Moore. Z tohto zápasu vyšiel víťazne Ramos, keď v desiatom kole porazil Moorea. Neskôr sa však stalo to, čo nikto nečakal. Po príchode do šatne stratil súper vedomie, upadol do kómy a od dva dni nato zomrel. To ale nebol, bohužiaľ, jediný prípad, kedy Sugarov rival prišiel po porážke o život.

Velikán Sugar Ramos zomrel v Mexico city vo veku 75 rokov na následky rakoviny, ktorá ho dlhodobejšie sužovala. Informovala o tom organizácia WBC. Česť pamiatke tohto skvelého boxera.

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk – TU

Zdroj: espn.com | Foto: boxrec.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Luke
Obyčajný chalan, ktorý má rád šport, prírodu a cestovanie. Rád píšem, kreslím a na papier dokážem dať všetky svoje emócie :) a to isté robím pri písaní článkov (y)