Prinášame vám 13 zaujímavostí o vašom penise. O niektorých ste doteraz ani netušili, no určite vám pomôžu pri uspokojení vašej polovičky a samozrejme aj vás.

 1. Pri užívaní anabolických steroidov sa klame vaše telo, a tak sa zastaví prirodzené vylučovanie testosterónu, čo môže spôsobiť zmenšenie semenníkov.
 2. Erekciu môže ovplyvniť veľkosť vášho brucha. Testosterón sa v  tukových bunkách mení na estrogén, čo vedie k nižšej hladine testostrónu a priamo to oplvyňuje váš penis.
 3. Častá ejakulácia môže zabrániť rakovine prostaty.
 4. Teplo nie je zdravé na vaše spermie. Teplo pôsobiace na semenníky môže poškodiť veľkú časť vašich spermií.
 5. Aj spermie majú tzv. biologické hodiny. Kvalita a počet spermií sa zmenšuje tým, ako človek stárne. Tento úbytok začína po 40-tom roku života.
 6. Predčasnou ejakuláciu trpí 10-30% mužov. Znamená to, že muž ejakuluje hneď po vniknutí do pošvy.
 7. Varikokéla – stav, kedy má muž jeden semenník vyššie ako druhý. Tento stav je však normálny, semenníky sú vo veľkosti vlašského orecha a spravidla jeden býva zavesený vyššie ako druhý. Veľký rozdiel v ich zavesení by však mal byť dôvodom na obavy a treba navštíviť lekára.
 8. Fajčenie neprospieva ako vášmu zdraviu, tak ani vášmu penisu – dokonca spôsobuje impotenciu.
 9. Penis je len sval, nemá žiadnu kosť ani inú “pevnú” oporu.
 10. Pohlavný styk pomáha udržiavať penis čistý a bez baktérii.
 11. Penis súvisí s vaším spánkom. Ak trpíte nespavosťou alebo máte poruchy spánku, je väčšia pravdepodobnosť, že neuspokojíte svoju partnerku.
 12. Váš penis predpovedá stav vášho zdravia. Vplyv na penis má srdce, hmotnosť, hladina testosterónu a stres.
 13. A na záver by sme dodali, že na veľkosti nezáleží. Na uspokojenie partnerky dostatočne stačí menej ako je náš mužský priemer – 13 centimetrov.

Zdroj: Legolaz.sk | Foto: Nt.interia.pl