Dlho očakávané tlačidlo sociálnej siete Facebook sa konečne dostalo do testovacej fázy. Prvýkrát v histórii budú môcť niektorí užívatelia pomocou „palca dole“ vyjadriť svoj nesúhlas. Budete však mať tú možnosť aj vy?

Sociálna sieť Facebook neustále prichádza s inováciami, ktoré prezrádzajú emócie užívateľov a zároveň uľahčujú ich komunikáciu. Tentokrát sa jej tvorcovia rozhodli, že svojim priaznivcom ponúknu možnosť „palec dole“. Negatívne ladená „vychytávka“ bude ale prístupná iba pre zopár užívateľov aplikácie Messenger. Ak ste sa už začali tešiť, že neprajníkom „dislajknete“ všetky fotky, musíme vás sklamať. Funkcia nebude prístupná pre verejné posty, ale iba pre messengerovú komunikáciu.

Facebook dlho ignoroval dopyt po tomto tlačidle, nakoľko by mohlo byť použité ako nástroj šikany alebo poškodzovania značky. Jeho zavedenie by skôr malo symbolizovať slovíčko „nie“, ktoré pri skupinových konverzáciách umožní hlasovať formou áno-nie.

Zhruba pred rokom sociálna sieť zaviedla nové emoji, z ktorých sa najviac ujalo srdce. Uvidíme, ako sa uchytí „palec dole“ a či vôbec medzi jeho vyvolených testovateľov budete patriť aj vy.

Zdroj: pixabay.com