Home MIX Facebook ponúka kontroverznú novinku! Viete, čo znamená a ako ju získate?

Facebook ponúka kontroverznú novinku! Viete, čo znamená a ako ju získate?

0
Facebook ponúka kontroverznú novinku! Viete, čo znamená a ako ju získate?

Facebook je zatiaľ stále najpopulárnejšou a najpoužívanejšou sociálnou sieťou na svete. Aby to tak aj ostalo, Mark Zuckerberg a jeho kolegovia sa neustále snažia “fejsbúčik” vylepšovať o nové funkcie a možnosti. Posledná vychytávka má však trošku kontroverznejší nádych.

Nie je to tak dávno, čo Facebook svojim užívateľom “dovolil” reagovať na príspevky rôznymi emotikonmi. Ku klasickému “Páči sa mi to” sa pridali aj “Super”, “Haha”, “Žasnem”, “Je mi to ľúto” a “Štve ma to”. Pred pár dňami sa k týmto reakciám pridala aj ikonka dúhy. Čo presne táto novinka znamená a ako sa k nej dostanete?

Význam nového emotikonu je Pride, čiže “Pýcha” a symbolizuje hrdosť komunity LGBT, ktorá spája jedincov orientovaných na rovnaké pohlavie, bise*uálov a transrodových ľudí. Používaním ikonky dúhy dávate najavo hrdosť na túto menšinu.

Pokiaľ by ste dúhovú novinku chceli začať používať, stačí si lajknúť facebookovú stránku LGBTQ a táto možnosť by sa vám mala automaticky odomknúť. Zaujímavé však je, že vedenie Facebooku stále nevytvorilo možnosť “Nepáči sa mi to”, ktorá je podľa všetkého medzi mnohými používateľmi veľmi žiadaná. Namiesto “unliku” sme sa tak dočkali dúhy. Aký je váš názor na túto novinku?

Zdroj: Androidcentral.com | Foto: Androidcentral.com, YouTube