Ak na vás na facebookovom live streame niekto vystrčí niečo, čo ste nechceli v živote vidieť, maximálne ho môžete nahlásiť.

Človek je od prírody úchylné prasa. Len pod tlakom spoločnosti sa všetci svoje pudy snažíme udržať na uzde. Ibaže na webe tlak spoločnosti nepociťujeme a z nejakého neznámeho dôvodu si myslíme, že keď na sieť vystavíme svoje úchylné potreby, je to rovnaké, ako za zatvorenými dverami spálne. Nie, na internete naozaj neexistuje anonymita a akékoľvek se*uálne hrátky cez webkameru sú veľmi podobné se*u pred verejnosťou v parku.

Z našich racionálnych, a na prvý pohľad pohoršených, úvah si vezmime fakt, že se* a internet idú spolu ruka v ruke od prvých chvíľ písania histórie virtuálnej siete. A že sa táto nerozlučná dvojka nehodlá rozkmotriť, dokazuje každým technologickým pokrokom. Veď čo bolo ako prvé naozaj poriadne spracované a využilo maximum potenciálu virtuálnej reality? Po*no predsa!

Kam ale smerujeme týmto našim múdrym trepkaním? Prekvapivo k Facebooku. Modrá sociálna sieť je ako tak ostrovom nese*u v úchylnom oceáne jednotiek a núl. A to aj napriek tomu, že ponúka stále viac možností na virtuálny se*. Ostatne, o tom, že cez Facebook sa môže už aj live streamovať, dobre viete. Live stream je niečo ako svätý grál internetových úchylov. Preto sú pri všemožných streamovacích službách veľmi prísne pravidlá jeho využívania. Ak nie ste vyložene na stránke pre dospelých, streamovacie služby ako jednu z prvých vecí zakazujú nahotu. Ibaže Facebook akosi na takéto pravidlá pozabudol. Respektíve majú kvalitu rozhodnutí slovenských politikov.

https://www.youtube.com/watch?v=5VhFQEDgrWk

Čo to ale znamená? Že ak budete na Facebooku streamovať filmy pre dospelých, alebo robiť striptíz, dokopy vám nič nehrozí. Užívatelia, ktorí nebudú s vašim live streamom spokojní, môžu spraviť maximálne to, že vašu stránku alebo účet označia. Pracovníci Facebooku majú potom 48 hodín na to, aby vyhodnotili, či je obsah naozaj neprípustný. Ak áno, zablokujú vám konto. Nemusíte byť ani psychicky narušený jedinec po výkone trestu vo väzení s najprísnejšou ostrahou, aby ste si uvedomili, koľko neplechy sa dá takto napáchať. Nehovoriac o tom, keď ste rodič a vaši caparti sú na Facebooku zavesení nonstop.

Takže milí úchylní čitatelia, teraz už viete, že sa máte poponáhľať na modré ihrisko a využiť nedostatky pravidiel na svoju sebarealizáciu. A vy, menej úchylní, si dávajte radšej pozor na to, kam klikáte a koho sledujete.

zdroj: askmen.com, youtube.com l foto: fthismovie.net