Nový fenomén, na ktorom je závislých čím ďalej, tým viac ľudí. Ak ste o ňom ešte nepočuli, je najvyšší čas.   

 Kde bolo tam bolo, boli raz dvaja kamaráti Kevin Systrom a Mike Krieger. V roku 2010 si zrazu povedali, že bude fajn vymyslieť nejakú novú mobilnú aplikáciu, a tak prišiel na svet Instagram. Pôvodne mal obsahovať oveľa viac funkcií, ale rozhodli sa, že zostanú len pri fotkách z mobilu. A dobre urobili.

Prečítajte si tiež: Kvôli takýmto fotkám celebrít sa oplatí mať Instagram!

Ako to #funguje?

Odfotíte nejakú peknú fotku a chcete sa o ňu podeliť s priateľmi. Tak ju zavesíte na Instagram. Túto mobilnú aplikáciu si stiahnete zadarmo a zorientovať sa v nej nie je vôbec ťažké. Nefunguje nikde inde, iba na mobiloch. Na svoj Instagram profil sa síce dostanete aj na webe, ale fotky pridať nemôžete.

Otvorte aplikáciu, nahrajte foto z galérie alebo priamo do appky, prípadne nahrajte video. V ďalšom kroku svoju umeleckú fotku okoreňte niektorým z ponúkaných efektov, rámikov, rozostrení a zosvetlení. V ďalšom kroku otagujte. Pridajte vtipný popis a heslá, ktoré fotky vystihujú, zakaždým s #mriežkou #pred #slovom.

Zvoľte, či ju chcete zdieľať aj na Facebook, Twiter, Tumblr alebo iné ponúkané siete a je to. Čím viac tagov, tým viac lajkov – to je základné pravidlo. K vašim fotkám sa vďaka tagom môže dostať úplne ktokoľvek z celej planéty (samozrejme, ak nemáte súkromný profil).

Insta ide #hore!

Followujte (sledujte profil) rôznych ľudí, obchodov, umelcov, fotografov, komunít a značiek. Majte prehľad o všetkom. Vytvoríte si tak vlastný #minisvet do ktorého budete chcieť stále častejšie a častejšie prispievať. Neotravujú vás reklamy ani trápne statusy či nevyžiadaný spam. Zjaví sa vám len to, čo naozaj chcete.

 

Vďaka tomu, že Instagram je braný stále ako niečo naozaj osobné, ide rýchlo hore. Slovné spojenie sociálna sieť tu naberá svoj pravý význam, nie ako na Facebooku, z ktorého sa pomaly, ale iste stáva obchodný nástroj a veľká reklamná plocha. Rozhodne Instagram vyskúšajte (a sledujte aj nás pod @manmagazin) 🙂

#nová #éra

  • Vďaka Instagramu sa rozšíril dnes dôverne známy pojem „selfie“.
  • Vznikli Instagram fotografi – fotia iba na telefón, postujú na Instagram a sledujú ich státisíce užívateľov.
  • Určite poznáte termín „foodpo*n“ a teraz už aj tušíte, kde sa zrodil.

#pikošky

  • Až 70% užívateľov si prezrie nový obsah aspoň raz za deň.
  • Každú sekundu sa objaví na Instagrame okolo 8 500 lajkov a 1 000 komentárov.
  • Viac ako 90 % používateľov je mladších ako 35 rokov.
  • Viac fotiek zdieľajú dievčatá (napríklad sexi selfie v spodnom prádle).
  • Doteraz bolo uploadovaných viac ako 20 miliárd fotiek (čo je približne 55 miliónov fotiek denne).