Spoločnosť Kharma sa zbláznila. Ponúkla reproduktory v hodnote veľmi luxusného rodinného domu na tej najprestížnejšej ulici.

Trpieť audiofíliou je náročné. Posadnutosť perfektným zvukom je totiž poriadne drahý koníček. A to ani nemusíte pásť po vlajkovej triede. Ak predsa, máme prevás tip. Len sa, prosím, nerozbehnite do banky pre pôžičku. Nechceme vás mať na svedomí.

Enigma Veyron EV1

Holandská spoločnosť Kharma predstavila reproduktory s označením Enigma Veyron EV1. Ponúka ich v siedmych dizajnových prevedeniach. Reproduktory sú kombináciou luxusných exotických materiálov a tej najvyspelejšej inžinierskej činnosti. Tento chválospev znamená asi toľko, že inžinieri spoločnosti prišli nato, ako používať kovové prvky v systéme z magnetov. Hrajkanie sa s fyzikálnymi zákonmi a ich obchádzanie viedlo k tomu, že reproduktory ponúkajú prírodnejší, realistickejší zvuk. Dokonca sa podarilo zvýšiť zvukové spektrum, ktoré reproduktory vedia ponúknuť. A to ako v stredoch, tak pri base.

Enigma Veyron EV1

Menším zádrheľom je len cena. Tá sa zastavila na neuveriteľných 1,43-milióna eur. Enigma Veyron EV1 sa tak stali najdrahšími reproduktormi vôbec. Okrem bední za túto cenu totiž nedostanete nič naviac. Musíte si kúpiť zosilňovač, kvalitný prehrávač a v neposlednom rade káble, ktoré aby kvalitatívne zodpovedali reproduktorom, budú hrubé asi ako zápästie.

Enigma Veyron EV1

Avšak prečo nie. Mať v garsónke za 60-tisíc eur hudobný systém tak za tri milióny eur, to je už iná frajerina!

Enigma Veyron EV1

zdroj: maxim.com l foto: kharma.com, smh.co.au,