Nebýva zvykom aby sme sa vyjadrovali k politike. Kauzu nákupu CT prístroja (počítačová tomografia)  v piešťanskej nemocnici však už zaznamenali asi aj tí, ktorí nesledujú aktuálne spravodajstvo. A to najmä vďaka raperovi Egovi, ktorý nahral video plné nadávok na adresu istého Ľuba Andera.

Posledné dni sa na Slovensku riešila a stále rieši kúpa CT prístroja do nemocnice v Piešťanoch. Ten mal stáť 1,6 milióna eur, pričom podobné CT v Havlíčkovom Brode stálo vraj len 540 tisíc eur. Finančný rozdiel je teda dosť hlboký a podľa všetkého zlyhala správna rada v nemocnici, ktorej členom bol aj známy raper Ego. Kvôli tejto kaze okolo CT prístroja prišla o svoj post aj ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská, no negatívna kritika padla aj na rapera.

https://www.youtube.com/watch?v=0NVp6pBIN6k

Svoje vyjadrenie k celej kauze nahral na video. „Takže ja sa len narýchlo vyjadrím k situácii z posledných dní, ktorá dopadla presne tak, ako mala a chcela dopadnúť. A to tak, že v Piešťanoch je skvelé CT-čko, úplne vynikajúce. Nemá zmysel ho porovnávať s nejakým CT-čkom z roku 2007, zastaraným.“ K finančnému rozdielu dvoch CT sa však nevyjadril, prezradil len, že svoju funkciu robil zadarmo a nabalil sa jedine na rape. To, čo ale verejnosť najviac pobúrilo, boli dosť vulgárne slová na istého Ľuba Andera. Ego ho vo videu nazval zákernou rasistickou ku*vou. Za ku*vy dokonca označil aj jeho dve dcéry. Taktiež mu odkázal, aby do rána skapal aj s jeho mamou.

Kto je však Ľubo Ander a prečo na neho raper takto prehnane zaútočil? Podľa dostupných informácií by mal byť tento muž raperov príbuzný, ktorý sa vyjadril o ľuďoch zapletených do kúpy CT ako o zlodejoch v zdravotníctve. Na základe zverejneného videa sa zrejme Ego medzi týmito ľuďmi našiel, a preto mal potrebu vykričať svetu svoj názor. Napriek tomu, že je právnik, zrejme si neuvedomil, že sa touto snímkou dopustil neoprávneného zásahu do práva na ochranu osobnosti a taktiež sa ňou mohol dopustiť trestného činu ohovárania, za ktorý hrozí trest odňatia slobody na 1 – 5 rokov.

Video spôsobilo veľké pohoršenie nielen u “bežných smrteľníkov”, ale aj v parlamente. Poslanci nešetrili nahnevanými komentármi typu – ktorý idiot ho dosadil do dozornej rady, ako môže takýto človek rozhodovať o živote ľudí, keď praje smrť dvom malý deťom a pod. Včera večer sa Ego napokon na svojej facebookovej fan page ospravedlnil týmito slovami:

„Neviete si predstavit ake je to tazke, ked o vas klamu pred celym narodom. Prepacte za moje emotivne vyjadrenie, neprajem nikomu nic zle, bol to len vysledok tyzden trvajuceho osocovania a rasizmu voci mojej rodine. Ospravedlnujem sa este raz vsetkym ktorych sa to dotklo.“