I keď žena vyzerá nádherne, bez čuchovej analýzy jej rozkroku muž nevie, či by s ňou v skutočnosti niečo chcel mať.

Zdá sa vám, že by som rozprával z cesty a bol úplne mimo? Potom asi neviete, že téma o „vôni pipiny“ prechádza viac a viac do pozornosti. Ukazuje sa totiž, že mužov táto vôňa ovplyvňuje oveľa viac, než sa vôbec čakalo – od fázy výberu partnerky, cez zoznamovanie až po neskoršiu snahu mať s ňou deti. Určite poznáte vtip, ako ide slepec okolo predajne rýb. Zastaví sa, párkrát sa nadýchne a nakoniec povie: „Čaute baby!“ Možno to nie je až tak vtipné, ale popisuje to celkom verne realitu. Zápach predstavuje veľmi zlú hygienu alebo tiež zápal, mykózu, trichomoniázu, alebo iný zdravotný problém. Pachové signály majú potom za úlohu odradiť muža od chorej ženy.

Zdravá vagína nesmrdí, ani pokiaľ si ju majiteľka pár dní neumýva. Neveríte? Zoberte vašu priateľku niekam do prírody na pár dní na stanovačku, kde nebude prístup k bežnej hygiene a prekvapí vás jej dokonalá samočistiaca schopnosť, o ktorú sa ženám starajú baktérie rodu Lactobacillus.

Zdravá vagína nesmrdí, ani pokiaľ si ju majiteľka pár dní neumýva.

A vlastne na tom nie je nič divného, keď si uvedomíte, že pravidelné umývanie „pipín“ ženám vnútila až moderná doba. Generácia našich starých mám sa kúpala najviac raz týždenne, ak vôbec mali vodu…

Sčuchnúť sa s tou pravou

Ukazuje sa, že mužom dnešnej doby čoraz viac nevyhovujú posadnuté umývačky vagín. Dokonca platí, že žena, ktorá vyjde zo sprchy, stráca pre mužov erotickú príťažlivosť a ničí im tak ich sexuálny život. Nemusíme si klamať, je prirodzené, že mužov vzrušuje prirodzená aróma zdravej vagíny a nie vôňa sprchového gélu alebo mydla na jazyku.

Smutné je, že reklamná propaganda totiž nahovorila ženám, že prirodzená vôňa „pipiny“ je nechutná. Vnútila im rôzne špeciálne mydlá, holiace strojčeky, intimky – a to všetko je nielen proti prírode, ale hlavne nám mužom to bráni „sčuchnúť sa“ s tou pravou. Každý mi dá za pravdu, keď poviem, že každá žena vonia inak (nemyslím tým parfumy, ale to už ste si domysleli). Tú vôňu si muž jednoducho zapamätá. A pokiaľ to nie je príjemná vôňa, tak žena muža nevzruší a nezaujme. Zrak nie je dôležitý, krása časom zovšednie a škaredosť sa po čase prestane vnímať. Sluch nie je rozhodujúci. Hmat dokáže klamať a láska drsné zjemní. Ale čuch nemožno oklamať. Čo smrdí prvú noc, bude smrdieť až do staroby…

O čom to táram? Volá sa to hlavný histokompatibilný komplex (MHC), ktorý objavil americký genetik George Snell. MHC je jednoducho povedané skupina génov, vďaka ktorým naše telo pozná, čo je „naše“ a čo je „cudzie“. Je teda výhodné mať MHC v čo najviac rôznych variantoch, pretože ste potom odolnejší voči viacerým chorobám. Už dlho sa vie, že zvieratá si vyberajú partnerov k páreniu po čuchu tak, aby mali čo najviac odlišnú variantu MHC. Kombinácia genetiky rôznych rodičov je zárukou, že potomkovia budú mať silnejší imunitný systém a budú schopní života. A v poslednej dobe sa ukazuje, že výber čuchom podľa MHC hrá rolu aj u človeka. Dá sa povedať: „Čím viac vám vonia jej vagína, tým zdravšie deti s ňou budete mať.“

Zakážte intimky

Dnešná neustála hygiena v tom ale narobí bodrel. Intimky sú škodlivé, pretože blokujú dôležitý komunikačný kanál medzi nami mužmi a ženami. Mali by sa zakázať tak, ako mobily za volantom. Kvôli telefonátu si možno ohnete nárazník alebo zaplatíte pokutu, ale kvôli intimke sa vám môže stať niečo horšie – zbalíte ženu, ktorá sa k vám vôbec nehodí.

Intimky by mali zakázať ako mobily za volantom.

Príroda milióny rokov vyvíjala pachový komunikačný systém a ženy ho každé ráno oslepujú. Nielenže vyraďujú prirodzený výber podľa MHC, ale klamú mužský čuchový „radar“, ktorý rozoznáva obdobie plodnosti v rámci menštruačného cyklu. Vaginálny sekrét totiž obsahuje takzvané kopulíny, čo sú ženské feromóny, ktoré rafinovane manipulujú s mužským chovaním.

Otočená kauzalita

Prítomnosť kopulín vo vzduchu si neuvedomujeme, i keď povedome naše telo ich dokáže zaregistrovať. Príroda to má skvele vymyslené – ženy produkujú kopulíny najviac v dobe svojej ovulácie, kedy sú práve plodné. Prečo nás teda vlastne nejaká žena tak priťahuje? Pretože má veľké prsia, guľatý zadok alebo krásnu tvár? Samozrejme, môžu to byť kritériá príťažlivosti, ale je to hlavne vďaka fáze cyklu, kedy jej môžeme urobiť dieťa. Cítime to, vnímame to, sme v tej chvíli akoby posadnutí a pritom nevieme, čo nás k nej tak láka.

Takže muži, či chcete, či nie, partnerky si vyberáte hlavne podľa vône a kopulín okolo nej. Lenže ženy si pripravili pre mužov úder pod pás – počas evolúcie zákerne prirástli k voňavej vagíne a k potlačovaniu prirodzenej arómy tela.

Foto: freegreatpicture.net