Ľudia by si mali uvedomiť, že v živote majú na výber. Namiesto výhovoriek, ktorými sa sami presviedčame o tom, že sa niečo nedá, by sme sa mali skôr sústrediť na to, ako dosiahnuť to, po čom túžime.

Všetci sa neustále zamýšľame nad otázkami typu “čo ak”, avšak takýmto niečím je zaoberať sa úplne zbytočné. Mali by sme upustiť od strachu a vydať sa cestou, ktorou sami chceme. Ak sa tak nestane, budeme otrokmi želaní a života iných ľudí. Aj americký bodybuilder Nick Scott bol stratený a trvalo mu dlho naučiť sa žiť s tým, čo mu osud nadelil.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Počas strednej školy boli Nick bezstarostným tínedžerom, ktorého zaujímal iba americký futbal a dievčatá. Na to, čo by mohol robiť po škole, ani nepomyslel. Chcel sa stať futbalovou hviezdou. Všetko sa ale zmenilo 17. augusta 1998, keď Nick išiel autom na tréning.

Rádio pustené na plné gule prerušilo prasknutie kolesa na moste, cez ktorý práve prechádzal. Keď sa vozidlo začalo točiť vpravo, mladík strhol volant vľavo. Všimol si, ako z diaľky prichádza iné auto. To už sa ale to jeho začalo po ceste rolovať. Celkovo sa Nickove vozidlo pretočilo až 5 a polkrát a okrem iného dostalo zásah od spomínaného oproti idúceho automobilu, čo Nicka vystrelilo von. Keď sa prebral, pozeral sa na oblohu, počujúc prichádzajúcich ľudí a hluk húkačiek. Vedomie nadobudol až v nemocnici, kde pri jeho posteli čakala matka s doktorom, ktorý mu povedal tie najhoršie správy. Chlapec mohol na futbalovú kariéru zabudnúť a mal sa zmieriť s tým, že už nikdy nebude chodiť. Nick bol zhrozený a ležiac na lôžku si prial smrť, uvažoval dokonca aj nad samovraždou.

Keď sa dal Nick ako tak dokopy, musel sa vrátiť do školy. Všetko bolo zrazu odlišné. Každý sa ho pýtal, ako mu je a či chce s niečím pomôcť. Chlapec sa tak utiahol sám do seba a počas prestávok sa všetkým vyhýbal. Keď pribral až na 130 kg, precitol a chcel zmenu. Našiel si jednu jedinú vec, ktorú by mohol robiť a uspieť v nej. Benchpress, alebo tlak činky na lavičke v ležme, sa stal jeho záchranou.

Mladík začal trénovať a prihlásil sa na školskú súťaž, ktorú nakoniec vyhral vytlačením takmer 160 kg činky, čím o 34 kg prekonal doterajší rekord. Počas prípravy schudol na 90 kg. Tieto úspechy ho presvedčili, že dokáže všetko, čo si zaumieni. Ďalším jeho cieľom teda bolo ísť na univerzitu a začať chodiť. Nekončiace hodiny, ktoré trávil rehabilitáciou a cvičením chôdze, sa odzrkadlili na promóciách. Nick pri oznámení svojho mena vystúpil na pódium a dokráčal si po diplom.

Po ukončení univerzity sa začal venovať posilňovaniu, o ktorom síce nič nevedel, ale motivovalo ho blížiaca sa šou vozíčkárov. Samozrejme, sa do nej prihlásil a odštartoval prípravu. Nick bol z bodybuildingu nadšený natoľko, že vytvoril stránku pre ľudí na vozíku venujúcich sa kulturistike, čo mu otvorilo dvere dokorán a ponúklo príležitosť cestovať po svete a zúčastňovať sa rôznych prezentácií a výstav.

Na jednej zo svojich ciest Nick spoznal ženu, ktorá ho priviedla k tancu ľudí na vozíčkoch. Spolu začali trénovať a súťažiť s tými najlepšími, až sa stali jednotkou v USA.

Nick Scott si prostredníctvom nezlomnej vôle a bodybuildingu otvoril dvere do sveta, aby mohol každému porozprávať svoj životný príbeh a všetkých presvedčiť, že limity človeka sú neobmedzené. Na otázky, či by chcel vrátiť čas a predísť nehode, taletovaný mladík jednoznačne odpovedá: “Nie! V ten deň som dostal dar nového života. Každý má na výber. Dá sa myslieť pozitívne alebo negatívne. Nebojte sa ničoho, pretože sa oberáte o to, po čom túžite a chcete robiť!”

Nick Scott bodybuilder – životný príbeh

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk — TU

Zdroj|Foto: YouTube