V sobotu 18. júna sa v Bratislave predstaví najlepší thajboxer súčasnosti Pakorn. Do ringu sa proti nemu postaví Slovák Marco Novák. 18. júna sa v Bratislave odohrá napínavý súboj o titul majstra sveta organizácie WKU do 67 kg. Do ringu sa proti sebe postavia Pakorn a Slovák Marco Novák. Ak chcete zažiť tento súboj na vlastné oči, poponáhľajte sa, lístky sa vypredávajú.

Pakorn

25-ročný Thajčan dosiahol vo svojom športe brutálne úspechy. Stal sa šampiónom Rajadamnern a Lumpinee, získal titul majstra sveta v organizácií WMC a Yokkao. Trénovať začal ako 9-ročný a ako 18-ročný získal svoj prvý titul. Počas svojho pôsobenia má na konte 177 víťazstiev, 43 prehier a 5 remíz. Za posledných 10 rokov prehral pred uplynutím časového limitu len raz, aj to v roku 2007. Využíva skôr technický štýl boja a preslávil sa najmä v zápase proti Pornsanehovi, ktorý bol ocenený ako zápas roka štadióna Lumpinee. Štvrté kolo práve tohto súboja je považované za jedno z najvzrušujúcejších v histórii bojových športov.

pakorn thajbox

Marco Novák

Mladá hviezda thajboxu (21), držiteľ juniorského aj seniorského titulu majstra Európy WKU. Úradujúci majster sveta získal svoj titul v marci 2016. 5 rokov sa venoval futbalu, no presedlal na thajský box, v ktorom začal žať okamžité úspechy. Trénuje každý deň, odpočinok si dopraje len v jeden víkendový deň. Má za sebou 43 zápasov, z toho 35 víťazstiev, 4 prehry a 4 remízy. Oproti svojmu súperovi má teda podstatne menej skúseností, no zato veľký talent a odhodlanie.

marco novak thajbox

Legendárne 4. kolo: Pakorn vs. Pornsaneh (2010)

Zdroj | Foto: Facebook, Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Zuzu
Najradšej má bláznov, taliansku kuchyňu a smiech. Servítku si dáva pred ústa len keď si potrebuje odtlačiť rúž. Píše pre vás o všetkom, čo je zaujímavé, inšpiratívne a provokujúce.