Ženy a obočie, to je kapitola sama o sebe. Ťažko povedať, aký trend momentálne v tejto oblasti fičí, no pravdou je, že dámy sa na ňom vedia zvyčajne poriadne vyšantiť. Rovnako ako tenké čiarky z éry minulej, ani “dokreslené” obočie, ktoré sa nám po objatí otlačí na rukáv, nie je zrovna najatraktívnejšou záležitosťou. Prirodzenosť je zvyčajne najlepšou voľbou, no v prípade Sophie si nie sme až takí istí! 

“Predstaviteľkou” hustého, zrasteného obočia je od nepamäti mexická maliarka Frida Kahlo, ktorá nikdy nepatrila k prvoplánovým kráskam, no napriek tomu je dodnes akýmsi kultom a zároveň námetom pre mnohé filmy či divadelné hry. Jej nezvyčajná “krása” očividne učarovala aj modelke menom Sophia Hadjipanteli z Cypru, ktorá si svoje divoké obočie pestuje dlhé roky.

Modelka, ktorá má na Instagrame viac ako 36-tisíc fanúšikov, je na svoj porast nad očami patrične pyšná a hrdo hlása svoju “vieru” pod hashtagom #UniBrowMovement, čiže hnutie za zrastené obočie. Väčšina ľudí jej nezvyčajnú krásu obdivuje, no nájdu sa aj neprajníci, ktorí označujú jej vzhľad za nechutný.

Dobrovolná “Brežnevka” si však z hejterov ťažkú hlavu nerobí a na svojom profile im zanechala jasný odkaz:

,,Nie som tu pre to, aby som strhávala pozornosť na to, ako vyzerám. Snažím sa len vybudovať chodníček teraz a v budúcnosti pre každého, kto chce urobiť niečo podobné. Nechcem, aby moje deti vyrastali vo svete, v ktorom budú mať strach byť iné. Chcem ukázať ľuďom, že ma pokojne môžu volať škaredou alebo nechutnou, no ja napriek tomu neprestanem mať rada samú seba. Spoločnosť ma nemôže kontrolovať alebo rozhodovať za mňa. Ak chceš niečo urobiť, urob to! Ak sa celý život snažíš byť niekym prijatý, nežiješ vôbec. Večer si líham do postele spokojná so svojimi rozhodnutiami a som na to sk**vene pyšná.”

Nuž, ako sa vraví, proti gustu žiadny dišputát… keby si kráska obočie raz za čas predsa len upravila, stála by aj celkom za hriech. :-D

Sophia Hadjipanteli

Zdroj/Foto: Instagram