Milovaný aj nenávidený. Diktátor, ktorý stál na čele Kuby neuveriteľných takmer 50 rokov. Napriek množstvu atentátov a fajčeniu nespočetného množstva cigár sa dožil úctyhodného veku 90 rokov. Toto sú zaujímavosti, ktoré ste o Fidelovi Castrovi nepočuli.

Prvú cigaru ochutnal v 14-tich!

Castro bol veľkým milovníkom cigár, prvú skúsil už vo veku 14 rokov a dal mu ju jeho vlastný otec! Pred desiatkami rokov sa fajčenia vzdal a podľa jeho slov mu nikotín ani nechýbal. Chcel ukázať ľuďom správnu cestu a tá fajčenie nezahŕňala.

Fanúšik baseballu

V 50-tych rokoch baseball sám aktívne hrával. Po revolúcií zakázal všetky profesionálne športy a na Kube zatvoril všetky ligy, vrátane tej, v ktorej ako chlapec sám hrával.

Viac než 600 atentátov

Ak má mačka 9 životov, tak Fidel ich mal viac než 600. Práve toľko atentátov malo byť na kubánskeho diktátora spáchaných! Najvyššie číslo, ku ktorému sme sa dopátrali na webe, je 638. Že ich to ešte bavilo…

Neustále ozbrojený

Práve atentáty boli dôvodom, prečo nosil stále 15-ranovú pištoľ Browning. Dokonca, aj keď si zlomil rameno pri nehode v roku 2004.

Spal s 35 000 ženami!

Castro mal neuveriteľný apetít na ženy. Podľa New York Times Post si doprial ženu minimálne dvakrát denne, na obed a na večeru. Občas aj na raňajky. Povráva sa, že sa jeho stráže prechádzali po plážach, aby verbovali ženy rovno do jeho spálne. Sám Fidel však tvrdil, že ich bolo menej ako dvanásť.

Nemal nič, no mal všetko

Podľa Forbes dosahovala hodnota spoločností, ktoré vlastnil a kontroloval, najmenej pol miliardy dolárov! Diktátor neustále opakoval, že sám nevlastní ani cent.

Zdroj: gq-magazine.co.uk