Najvyššia futbalová liga v krajine galského kohúta má v tejto sezóne jednoznačný priebeh. Miliardársky Paríž Saint-Germain nielenže v doterajších dvadsiatichdvoch kolách neprehral a má dvadsaťjeden bodový náskok pred druhým Monacom, ale svojou útočnou a tvorivou hrou baví divákov na celom svete. Nemalú zásluhu na vynikajúcich výsledkoch PSG má letná argentínska posila Angel Di Maria, ktorý po nevydarenom angažmáne v Manchestri United opäť ukazuje, prečo sa jeho prestupová čiastka pohybuje nad úrovňou 50 miliónov eur.

V dosiaľ poslednom 22. kole to bol veľký večer Angela Di Mariu, v rozpätí troch minút dvakrát okulahodiaco skóroval, pričom hlavne jeho exportný volej zo 62. minúty, ktorým zvýšil na 4:1, určite zaboduje v nie jednej gólovej hitparáde roku 2016.

Aktuálnu výbornú formu potvrdil argentínsky záložník aj v stredajšom pohárovom zápase proti Toulouse, kde sa prezentoval utešenou strelou k ľavej žrdi.

https://www.youtube.com/watch?v=_SfUmVsSFL8

V sedemnástich zápasoch, na ktoré vo francúzskej lige doteraz nastúpil, strelil osem gólov a na ďalších deväť prihral, čo je výborná bilancia. Okrem už prakticky istého titulu vo francúzskej lige môže práve Di Maria výrazným spôsobom pomôcť Parížanom v Lige majstrov, kde môže PSG ašpirovať túto sezónu veľmi vysoko.