Presne 6. augusta 2012 sa začala jedna z najzaujímavejších a najdrahších misií na planéte Mars. V tento deň totiž na Marse v lome Gale pristál takmer 900-kilový rover menom Curiosity. Od tohto času vozítko Curiosity nepretržite zbiera vzorky pôdy, kamenné úlomky, skúma povrch a v neposlednom rade nás zaplavuje množstvom fotografií.

Vo väčšine prípadov sa jedná o bežné a pre nás obyčajných smrteľníkov nie príliš zaujímavé snímky povrchu tejto červenej planéty. Z času na čas ale prídu aj také fotografie, ktoré sú zaujímavé pre nejedného lovca konšpiračných teórií. Snáď prvou fotografiou, ktorá okolo seba vyvolala rozruch, bola snímka “panoramatického okna” zabudovaného do steny kráteru.

mars okno

Túto zaujímavosť si ako prvý všimol amatérsky nadšenec Andre Gignac. Tento chlapík dokonca na fotografii jasne videl zreteľné postavy marťanov… Ďalšou fotkou, okolo ktorej sa rozpútal nemalý povyk, bola snímka tzv. Marťanskej pyramídy. Tá je na rozdiel od okna a marťanov celkom zreteľná a odborníci prirovnávajú jej veľkosť k veľkosti bežného automobilu. Podľa vedeckej komunity sa jedná o náhodný geometrický útvar vytvorený tamojším počasím, avšak podľa ufológov je to jasný dôkaz civilizácie. Ufológovia teda tvrdia, že takúto precíznu stavbu nemohla vytvoriť sama príroda a samotná pyramída je len špičkou podstatne väčšieho podzemného komplexu.

mars pyramida

Na ďalšom zábere, ktorý rozhodne prilial olej do ohňa, je zachytená fosília. Je pravdou, že na fotografii s trochou predstavivosti skutočne môžeme vidieť malú hlavu, torzo a dve končatiny. Táto kuriozita bola odhalená youtuberom, ktorý si hovorí Martian Archeology. Jeho nález na čas rozdelil svet medzi skeptikov a tých, ktorí veria, že sa jedná o nesporný dôkaz života na Marse. Tieto odvážne teórie podporuje aj fakt, že len nedávno vozítko Curiosity prinieslo dôkaz o tom, že na Marse kedysi skutočne tiekla voda.

mars skamenilina

Všetky tieto fotografie boli však len čajovým odvarom proti objektu, ktorý sa podarilo vyfotiť teraz. Podľa youtubera menom Paranormal Cruccible sa jedná o sochu samotného Budhu! Tento chlapík tvrdí, že len táto jediná fotografia by mala postačiť ako jasný dôkaz o existencii civilizovaného života na Marse. Dokonca si dal aj tú prácu, že sochu na počítači zrekonštruoval tak, ako podľa neho pôvodne vyzerala. Či sa jedná o dielo prírody alebo o reálnu sochu necháme na zvážení každého z vás. Musíme ale uznať, že tento záber skutočne do istej miery pôsobí presvedčivo.

mars sochamars budha

PS: Ak vás zaujíma vesmír, pozrite sa aj na odhalenie: Čo sa skrýva na odvrátenej strane mesiaca?!