Pred tromi rokmi obletela svet šokujúca správa o úmrtí Paula Walkera. Tragická nehoda pripravila o život obľúbeného herca a jeho kamaráta Rogera Rodasa, ktorý šoféroval športový model Porsche. Neexistuje snáď žiadny automobilový fanúšik, ktorému by v tom čase táto správa unikla. Avšak namiesto úctivej spomienky k Paulovi je smutná udalosť kvôli žalobám prepieraná na súdoch.

Meadow Walker, dcéra úspešného herca, má síce len 17 rokov, no rozhodla sa pustiť do viacerých súdnych sporov. Pričinil sa o to šikovný právnik Jeff Milam, ktorý zavoňal príležitosť získať poriadny balík peňazí. Práve jemu napadlo zažalovať automobilku Porsche kvôli nedostatočnému množstvu bezpečnostných prvkov vo vozidle. V osudný deň herec, známy zo série filmov Rýchlo a zbesilo, so svojím priateľom havarovali v Porsche Carrera GT.

To, že Meadow a jej právnik dostanú od automobilky milióny, je takmer nemožné, preto sa poistili ďalšou žalobou. Odškodné im má vyplatiť pozostalá rodina po šoférovi Rogerovi Rodasovi. V tomto prípade im dal súd za pravdu a Meadow získala 10,1 milióna dolárov, čo je vyše 9 miliónov eur. Z toho minimálne štvrtina poputuje na náklady súdu a advokáta. Celé vyšetrovanie trvalo dlhé mesiace, rovnako aj súdne spory.

 

 

View this post on Instagram

"Reflecting on my father, I found myself reflecting on his passions. His passion for the ocean, his passion for rescuing animals, his passion for helping people and his passion for spontaneous goodwill. I wanted to start this foundation because I want to share that piece of him with the world. I want to share that part of him with others. I am tremendously proud to be launching The #PaulWalkerFoundation (@paulwalkerfdn) on his birthday. I can't think of a better way to celebrate my father. #DoGood" – @meadowwalker #regram Show your love for #PaulWalker on his birthday by supporting the newly launched @paulwalkerfdn! http://paulwalkerfoundation.org #DoGood #PaulWalkerFoundation – #TeamPW

A post shared by Paul Walker (@paulwalker) on

 

 

 

View this post on Instagram

"happy Father's Day" – @meadowwalker #regram

A post shared by Paul Walker (@paulwalker) on

 

Zdroj: autosalon.iprima.cz | Foto: Instagram