Minulý týždeň sme publikovali článok Brutálne prípady, v ktorých bojové plemeno zabilo vlastného pána! To sme však ešte netušili, že o niekoľko hodín neskôr sa v talianskom meste Flero udeje mimoriadne smutný a tragický prípad, ktorý mali na svedomí agresívne psy, pitbully.

Flero je malé mestečko, ktorého počet obyvateľov nedosahuje ani 9 tisíc. Nachádza sa v regióne Lombardia na severe Talianska. V nedeľu o 19:30 sa tam začalo peklo končiace tým najhorším možným spôsobom – dva pitbully zaútočili na 12-mesačné dievčatko, ktoré doslova roztrhali.

Majiteľom psov bol starý otec dievčatka, ktorý ju mal práve v ten deň na starosti. Matka bola mimo domu a otec pracuje v Nemecku. Akonáhle sa dieťa začalo so psami hrať, tie naňho okamžite zaútočili. Útok bol typický pre túto rasu a smeroval na krk a hlavu. Dedo sa ju pokúšal zachrániť, ale márne. Jeho vlastné psy sa dokonca otočili a zaútočili aj na svojho pána, ktorý atak, našťastie, prežil, no skončil s viacerými zraneniami v nemocnici.

Psie besnenie však ani tu nekončilo. Na miesto sa dostavili aj talianski carabinieri, ktorých zavolali susedia. Psy boli tak agresívne, že vyštartovali i po nich. V tom čase už ale dievčatko bolo mŕtve a starý pán potreboval lekársku pomoc.

Takto nesmierne tragický prípad vyvoláva mnohé pochybnosti o psích plemenách, ako je napríklad práve Americký pitbulteriér. Bol na vine majiteľ, ktorý svoje psy zle vycvičil? Alebo sú pitbully jednoducho natoľko agresívne a nebezpečné bez ohľadu na výcvik?

Zdroj: italianinsider.it | Foto: youtube.com