Do radu známych Sloveniek, ktoré sa vyzliekli exkluzívne pre Manmagazin.sk, sa najnovšie zaradila aj pôvabná Janka Kováčiková, ktorá je speváčkou známej hudobnej formácie PAPAJAM. A Janku sme nielen obnažili, ale aj vyspovedali :).Odkiaľ ťa ľudia môžu poznať?

Som speváčka hudobného zoskupenia PAPAJAM, kde spolu fungujeme už deviaty rok, pričom profesionálnejšie posledné 4 roky. Paradoxne však na Slovensku nie sme takí známi. Iné je to napríklad v Poľsku, kde sme s našou skladbou “Boom Boom” v rebríčku hranosti aktuálne prví.

Na konte máme 2 štúdiové albumy a niekoľko singlov vydaných doma aj v zahraničí, ako napríklad v Nemecku, Španielsku, Rumunsku, Poľsku či Rakúsku a pod. Najnovšie sa môžeme pochváliť novinkou “UNFULFILLED LOVE”:

Ako vznikol Papajam?

Ako dieťa som vlastne stále spievala. Z rôznych TV súťaží, z ktorých niektoré som aj vyhrala, som chodila po zábavách, svadbách, kde som spievala a keď som bola na strednej škole, tak Marek, môj hudobný partner, ktorý tiež pochádza zo Sniny ako aj ja, hľadal speváčku a vybral si mňa.

Ktorá vaša pesnička je na Slovensku najúspešnejšia? 

Cover verzia „Keď ťa nechá dievča“.

Tá čiernovláska na tom videu, to si ty? :D

Áno, to som ja…

Tam by som ťa vôbec nespoznal.

Vidíš… :D Mám také stavy, že raz čierne vlasy, raz blond :D

Kde všade ste okrem Poľska známi?

Nemecko, Rakúsko, Francúzko, Česko, Poľsko, Švajčiarsko, Írsko…

Aký máte doteraz za sebou najväčší úspech?

Celkom veľká vec je, že nám zahraničný vydavateľ vydal skladbu, konkrétne v Španielsku. Stiahlo si ju asi 100.000 ľudí cez iTunes, Amazon a Google Play. Dokonca nám aj zaplatil za singel, čo nie je úplná samozrejmosť. To bolo vtedy pre nás, že „wau“. (smiech)

03

Kde na Slovensku koncertujete?

Naposledy sme hrali v Galante na narodeninách rádia SiTy. Teraz máme koncerty v rámci nášho tour a hráme tiež na festivaloch, aj keď festivalov s tanečnou hudbou na Slovensku veľa nie je. Ale vystupovali sme už asi v každom našom meste.

Ty iba spievaš alebo sa aj podieľaš na tvorbe hudby?

Produkujem hudbu spolu s mojim hudobným partenrom.

Ako to prebieha?

Pripravím text, k nemu nejakú melodickú linku, ktorú idem spievať. Marek to začne hrať a postupne to dotvárame. Niekedy mu len tak hmmkám alebo spievam, je to sranda :).

04

Čo ťa z toho, čo robíš, baví najviac?

My dvaja sme šťastní, keď sme zatvorení v štúdiu, ale v podstate ma baví všetko, pretože robím to, čo milujem.

Aké máš kariérne ciele?

Chceli by sme viac preraziť hlavne na nemeckom trhu, kde má tanečná hudba najväčšiu šancu na úspech.

V štýle, ktorý vy robíte, je aký najznámejší interpret?

Asi Scooter, toho pozná každý. Chceli sme ho zavolať aj na Slovensko a spraviť s ním festival tanečnej hudby, ale na to by sme tu potrebovali viac partnerov…

02

Najväčší trapas?

Raz som počas vystúpenia spadla, keď som išla v rámci choreografie dolu schodmi, ale zvládla som to. Ani som neprestala spievať :).

Že vraj si strašná „kosa“ na všetkých :).

Nie som (smiech).

No, bonzli mi na teba, že všetkých vieš poriadne zhúkať, takže si ľudia pri tebe dávajú pozor a sú radšej ticho :).

Takto ti poviem, že naposledy bol zle nastavený mikrofón, takže keby som nezasiahla, spievam iba do odposluchu (smiech).

Na akom najväčšom koncerte ste boli?

Ak nerátam Silvester na námesti, tak v Poľsku na diskotéke asi pre 5000 ľudí. Pre nás to bolo niečo dovtedy nezažité – prísne bezpečnostné pravidlá, SBSkári, ktorí “zhadzovali” ľudí z pódia, ak tam vyšli počas vystúpenia… Ľudia nás tam vtedy prakticky nepoznali, napriek tomu nás čakala plná diskotéka. Nie sme na to zvyknutí a ani na to, že po vystúpení sa s nami ľudia chceli odfotiť.

Aké ďalšie známe pesničky máte? 

Okrem spomenutej prerábky „Keď ťa nechá dievča“ napríklad Kai Dza-Wa s Igorom Kmeťom, dosť sa to hráva po slovenských kluboch.

A naposledy sme spravili skladbu s Ibrahimom Maigom: Fataoumata. Ibi je náš dlhoročný kamarát, poznáme sa od môjho detsva.

Ako vznikajú vaše videoklipy?

Prvý videoklip vznikol veľmi dávno, bola som ešte na strednej škole. Vystupovala v ňom moja trieda zo strednej školy a Marekovi kamaráti. Samozrejme, sme sa všetci opili – ako na východe (smiech).

Vraj vaše videoklipy striháš ty…

Áno, videoklipy si robíme sami, občas nám to nahráva aj externá firma, ale strihám to vždy ja sama :).

Ktorá speváčka je tvoj vzor?

Páči sa mi Rihanna, Beyoncé… ale celkovo je našim najväčším vzorom asi Scooter. Z tých súčasných, nových Dimitri Vegas, Like Mike, Hardwell, Avici a títo „páni“.

cover-2016-10

 

Čo ťa najviac vytáča?

Neznášam komentáre „Celé zle“ (smiech).

Čo by si odkázala začínajúcim hudobníkom?

Nech si idú za svojim cieľom a nech sa nenechajú odradiť, keď „padnú na hubu“ – keď im niekto povie, že niečo robia zle. Nech sa vykašlú na všetkých neprajníkov a hejterov a nech si idú svoje.

Záverečný odkaz čitateľom?

Majte sa radi :)

Celý profil a nahé fotografie speváčky Janky Kováčikovej nájdete na Manforum.sk >>> TU

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ondrej
Šéfredaktor a zakladateľ. Stará sa o štruktúru magazínu, robí väčšinu hlavných rozhovorov, technologických a auto-moto článkov. O to, aby boli naši čitatelia spokojní sa stará osobne a dlho do noci odpovedá na ich e-maily a správy na Facebooku.