V poslednom období sme si už zvykli na to, že postaviť sa do boxerského ringu môže naozaj ktokoľvek. A potom, čo sa v ringu stretol Conor McGregor s Floydom Mayweatherom sa zdá, že prichádza čas aj pre ďalšiu zo súčasných hviezd MMA! 

O ďalšej kariére Khabiba Nurmagomedova sa vo veľkom špekuluje a fanúšikov MMA zaujímalo najmä to, kto bude jeho najbližším súperom v klietke. No keďže Khabib dostal prednedávnom oficiálny dištanc na 9 mesiacov za bitku po zápase s Conorom, tak skoro ho v súťažnom stretnutí neuvidíme. Preto sa teda otvorila možnosť toho, že by si Khabib mohol nasadiť aj boxerské rukavice, o čom samotný zápasník informoval svojich fanúšikov prostredníctvom Instagramu, keď sa ich opýtal, či podľa nich potrebuje takúto výzvu.

Khabib so šéfom ruskej boxerskej federácie.

A podľa posledných správ dostal Nurmagomedov aj oficiálnu ponuku od ruskej boxerskej federácie. Jej šéf Umar Kremlev sa dokonca nechal počuť, že Khabib sa začne onedlho pripravovať na veľký boxerský zápas, ktorý by sa mal konať v moskovských Lužnikách (štadión s kapacitou vyše 80 000 miest). Ruská federácia by údajne chcela, aby sa stretol s legendárnym filipínskym boxerom Mannym Pacquaiom.

Ten by sa v lete mal opäť objaviť v ringu, no a márne túži po odvete s Floydom Mayweatherom za prehru spred takmer štyroch rokov. 40-ročný Pacquaio sa síce ešte končiť nechystá, no vek sa zastaviť nedá a takýto zápas by bol aj pre neho určite dobrým marketingovým ťahom. A Khabib by sa vďaka boxerským tréningom mohol zlepšiť, čo sa týka techniky a tvrdosti svojich úderov, čo by mu v konečnom dôsledku pomohlo aj v klietke. Čo myslíte, stál by takýto experiment za to alebo by opäť išlo len o hlúpe divadielko?

Manny Pacquaio najlepšie momenty

Khabib Nurmagomedov najlepšie momenty

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: Instagram/KhabibNurmagomedov, Twitter, YouTube