Samota robí divy a sexuálna abstinencia ešte väčšie. Niekedy nám práca zaberie všetok voľný čas a nájsť si priateľku alebo milenku je praktiky nemožné. Niektorí z nás to riešia kúpou sexuálnych pomôcok pre mužov, iní zase asketickým spôsobom života. Dá sa to chvíľu vydržať, no potom nám, skôr či neskôr, ľudský dotyk a teplo začnú chýbať. Čo robiť v takomto prípade, keď prácu nechceme zmeniť? 

Poobzerajte sa na pracovisku

Hovorí sa, že s kolegami by sa randiť nemalo. Niečo na tom pravdy bude. Ale keď pracujete v medzinárodnej spoločnosti, kde okrem vás pracuje ďalších 500 ľudí a objekt vašej túžby pracuje o dve poschodia nižšie, v takomto prípade to neplatí. A keď sa zoznámenie podarí, nebudete riešiť rovnaké pracovné problémy a nebudete sa na seba mračiť alebo usmievať v open space. Navyše, keď pracujete v jednej firme, obaja budete vedieť, ako je to ťažké s voľným časom a budete mať pre seba väčšie pochopenie.

Skúste si vyraziť do mesta

Nemusíte byť ani najväčší alfa samec, aby ste v podniku po poháriku dobrého vína našli odvahu prihovoriť sa neznámej slečne. Pokus-omyl, za skúšku nič nedáte. Piatkový večer je otvorený takýmto príležitostiam. No pozor, prvý dojem rozhoduje, a keď si budete mať aj čo povedať, možno sa vám podarí nájsť niekoho, kto vám spríjemní minimálne aspoň víkend. Stačí byť uvoľnený, všímavý a nebyť nasilu vtipný. To je základ toho, aby ste mohli prežiť víkend vo dvojici.

A čo tak erotická zoznamka?

Keď nemáte silu v piatok vyraziť do mesta, skúste sa poobzerať na internete. Zapnite sex zoznamku, kde s veľkou pravdepodobnosťou narazíte na ženy, ktoré vám budú rozumieť a budú v podonej situácii. Na ženy, ktoré sú tiež zaneprázdnené prácou a nemajú čas nájsť si vzťah, no musia upokojiť svoje fyziologické potreby. Maslowova pyramída neklame. Najdôležitejšími potrebami sú jedlo, voda, dýchanie, vylučovanie a aj sex. Nebojte sa skúsiť veci, ktoré by ste za normálnych okolností neskúsili.