To, že legendárneho Rockyho Balbou nič nezastaví, je všetkým veľmi dobre známe. Nič na tom nezmenili ani straty najbližších priateľov vrátane ženy. Aj keď tento film nenesie jeho meno, je jasné, že ide o pokračovanie životného príbehu „talianskeho žrebca“.

Rocky je však v tomto filme vedľajšou postavou. Creed: Legenda je späť hovorí o ťažkom živote nemanželského syna Apolla Creeda, Adonisa. Adonis Johnson, vystupujúci pod priezviskom jeho matky, svojho slávneho otca a zároveň šampióna v ťažkej váhe nikdy nepoznal. Apollo zomrel ešte pred Adonisovim narodením, ako nám je všetkým známe, v ringu v súboji proti ruskému kladivu menom Ivan Drago (Rocky IV).

Adonis sa svojím slávnym otcom nechváli a tvrdo na sebe pracuje. V práci dá výpoveď a odchádza do Philadelphie, kde vyhľadá Rockyho s požiadavkou, aby ho trénoval. Ten najprv odmieta, pretože ring sa pre neho stal minulosťou. Postupne však v Adonisovi objavuje silu a nezlomnosť jeho otca a Rockyho bývalého súpera a neskôr aj blízkeho priateľa Apolla. Nakoniec teda súhlasí a mladého boxera sa ujme, aj keď sám bojuje s oveľa nebezpečnejším súperom. Adonis napreduje a je na najlepšej ceste ku vytúženému titulu. Má však okrem talentu aj srdce pravého bojovníka ako jeho otec?

Sylvester Stallone bol za úlohu Rockyho v tomto filme nominovaný na Zlatý glóbus za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe. V úlohe Adonisa sa nám predstaví Michael B. Jordan a svojím výkonom nám pripomenie Rockyho Balbou v jeho najlepších rokoch. Naše odporúčanie? Ak ste zarytým fanúšikom Rockyho či dobrého filmu, určite si tento kúsok nenechajte ujsť.

Foto: sinuousmag.com