Counter Strike je jedna z najpopulárnejších počítačových hier v histórii. Kto ju nikdy nehral, akoby žil v jaskyni. Vedeli ste, že prvotná verzia len prednedávnom oslávila 16. rok od vydania? Spravme si teda malú rekapituláciu tejto hry.

Counter Strike je hra vyvinutá americkou spoločnosťou Valve, ktorá má za sebou viacero úspešných titulov ako Left 4 Dead, Portal a Half Life. A práve Counter Strike sa stal nadstavbou poslednej spomenutej hry Half Life. Obe sú si podobné, avšak len po grafickej stránke.

Crash BandicootPrečítajte si tiež:
Staré, ale dobré: Hry, ktoré rozhodne poznajú tí skôr narodení #1

 

Verzie

  • Counter Strike 1.0 (november 2000)
  • Counter Strike 1.6 (september 2003)
  • Counter Strike Source (november 2004)
  • Counter Strike Global Offensive (august 2012)

Rozdiely jednotlivých herných verzií si môžete pozrieť vo videu:

O hre

Po pripojení do hry si ako prvé vyberiete, za akú triedu chcete hrať. Na výber máte policajtov alebo teroristov. Úlohy týchto dvoch tímov sa líšia podľa módu, ktorý aktuálne hráte. Keď si vyberiete triedu, nasleduje výber skinu (vzhľad vašej postavičky). Pre nákup zbraní si otvoríte nákupné menu, kde si môžete vybrať z nasledujúcich typov:

  • Pištole
  • Brokovnice
  • SMG
  • Pušky
  • M249

Dôležité je sa naučiť taktiku streľby, ktorá je veľmi náročná, ale o to je hra zábavnejšia.

Herné Módy

DE – Teroristi majú za úlohu položiť bombu na vopred stanovené miesta, pričom tím policajtov sa snaží túto bombu pomocou vybavenia zneškodniť do doby, kým časovač bombu neodpáli.

CS – Úlohou policajtov je odviesť rukojemníkov z pozícií teroristov.

AS – Policajti sa snažia v bezpečí odviesť VIP hráča na vopred stanovené miesto. VIP hráč má síce vestu, ale môže používať len pištoľ.

Po týchto základných módoch existujú ešte špeciálne upravené módy. Najpopulárnejšie z nich sa nazývajú fun módy.

jail – Pravdepodobne jeden z najzábavnejších herných fun módov, kde sa policajný tím skladá z bacharov a hlavného vedúceho Simona. Simon udáva príkazy a teroristi prezlečení za väzňov buď Simona počúvajú a pokúšajú sa svojou zručnosťou v atrakciách ostať poslednými väzňami nažive, alebo vytvárajú vzbury a snažia sa zneškodniť policajtov. Mód sa odohráva na mapkách pripomínajúcich väzenské prostredie.

hns – Je hra na výškových budovách. Buď ste v úlohe lovca, alebo ste lovený. V oboch prípadoch sa ale snažíte nespadnúť z príliš veľkej výšky.

deathrun – Trať plná prekážok, prvý na konci má možnosť zlikvidovať pomstychtivého teroristu.

zombie – Nenakazený sa skrývajú a bojujú proti zombie mutantom.

Či už hru hráte dlhšie, alebo sa ju chystáte spustiť po prvýkrát, pokúste sa nedopadnúť ako tento Nemec.

Zdroje: abcgames.sk, youtube.com / Foto: youtube.com