Nedeľný súboj UFC 229 medzi Írom Conorom McGregorom a Rusom Khabibom Nurmagomedovom má dohru aj od vedenia UFC. Írský zápasník bol totiž na mesiac suspendovaný. Dôvod je ale iný, než sa mnohí domnievali!

Conor McGregor utrpel v súboji s Khabibom Nurmagomedovom ťažkú porážku, po ktorej ale nastal poriadny chaos. Najskôr Khabib vyskočil z klietky a zaútočil na Conorovho sparinga, následne chcel z klietky vyskočiť aj “The Notorious”, ale jeho tím mu v tom zabránil. Neskôr bol dokonca Conor napadnutý a po zápase vznikla aj ostrá bitka medzi írskymi a ruskými fanúšikmi.

V prípade Khabiba sa hovorí o tom, že mu hrozí dokonca deportácia do Ruska, ale zdá sa, že napriek tomu, že vyskočením z klietky porušil zákon štátu Nevada, k takémuto radikálnemu riešeniu nedôjde. Conor už pár hodín po súboji avizoval, že sa teší na odvetu, ale teraz ho UFC suspendovala.

Conor McGregor suspendovaný do 6. novembra 2018, žiadny kontakt do 28. októbra 2018.

UFC vo svojom oficiálnom vyhlásení uviedla: „Conor McGregor suspendovaný do 6. novembra 2018, žiadny kontakt do 28. októbra 2018.“ Viacerí sa okamžite po tomto prehlásení domnievali, že dôvodom jeho suspendácie sú fauly a nečisté zákroky, ktorých sa počas súboja dopustil.

Niekoľko hodín po zápase totiž začalo internetom kolovať video, ktoré ukazovalo, ako Conor počas zápasu hneď niekoľkokrát podvádzal. Pravda je však iná, UFC nesuspendovalo svoju najväčšiu hviezdu kvôli porušeniu pravidiel, ale dôvodom je jeho zdravotný stav. Conor McGregor bol suspendovaný len a výhradne z lekárskych dôvodov.

Zdroj: Irishmirror.ie | Foto: Twitter