Zariadenie vašej pracovne ovplyvňuje nielen vašu produktivitu a zdravie. Taktiež o vás veľa prezradí. Odhalí nielen vaše pracovné návyky, ale i osobnosť. Ako ju vybaviť, aby ste maximalizovali svoju efektivitu, a zároveň aby pôsobila reprezentatívne? Tu sú 4 veci, ktoré v pracovni úspešného muža nesmú chýbať.

 

Kvalitné kreslo

Fit lopta môže byť prospešná pre zdravie, pretože vás núti vystierať chrbticu, u klienta  ňou však dôveru a rešpekt nevzbudíte. Na lacnej stoličke zas nevydržíte osem hodín sedieť a dlhodobo zlé držanie tela má za následok okrem bolestí hlavy aj iné problémy. Navyše na nej pred nečakanou návštevou budete pôsobiť smiešne. K stolu seriózneho a úspešného človeka jednoducho pasuje kreslo. Koža je znakom luxusu, preto je kožené kreslo vždy aj akýmsi statusovým symbolom. To, na čom sedíte, jednoducho do veľkej miery ovplyvňuje váš pracovný výkon, zdravie, ale i dojem, akým na ľudí pôsobíte.

Knižnica

Úspešný muž číta knihy a neustále sa vzdeláva. Vie, že svet sa neustále posúva vpred, a informácie je stále potrebné aktualizovať. Zbierky zákonov, smernice, slovníky či iné základné publikácie z vášho oboru je dobré mať stále pri sebe, aby ste sa k nim v prípade potreby vedeli vracať. Navyše, ak klient či potenciálny zákazník vojde do pracovne s elegantnou knižnicou plnou kníh, automaticky získa pocit, že jej majiteľ je človek erudovaný. Knižnice sú skrátka nevyhnutnou súčasťou pracovne.

Časové pomôcky

V dnešnej dobe je viac než inokedy dôležitý dobrý time management. Je potrebné neustále si určovať priority, prerozdeľovať prácu, stíhať termíny a nezabudnúť na dohodnuté schôdzky. V súčasnosti už existuje mnoho aplikácií do chytrých telefónov či do počítačov, ktoré za vás tieto záležitosti strážia. Starý dobrý diár, kalendárelegantné hodiny však nikdy neuškodia – naopak pôsobia dojmom serióznosti a tradície.

Poriadok

To najdôležitejšie, čo by v pracovni úspešného muža nemalo chýbať, je poriadok. Preplnená miestnosť zbytočnosťami naznačuje o jej majiteľovi, že si nevie upratať nielen vo svojich veciach, ale ani v živote. A to je niečo, čo by si o vás vaši zamestnanci či klienti rozhodne myslieť nemali. Nutné minimum pomôcok na pracovnom stole a poriadok v miestnosti taktiež zvyšuje vašu efektivitu, pretože nemáte vôkol seba toľko rušivých elementov.

Pracovňa úspešného muža nie je preplnená vecami ani nábytkom. Sú v nej kvalitné kusy a hlavne poriadok. Inšpirujte sa na mt-nabytok.sk a vyberte si zariadenie, ktoré ukáže vašu serióznosť a maximalizuje vašu produktivitu.