Neuveriteľná desaťročná nadvláda Messiho a Ronalda vo svetovom futbale sa nečakane skončila. Luka Modrič, kmeňový hráč Realu Madrid a kapitán chorvátskej reprezentácie, s ktorou dokráčal až do finále MS v Rusku, sa stal novopečeným kráľom futbalu.

33-ročný rodák zo Zadaru začínal s futbalom vo svojom rodnom meste. Neskôr si ho všimli agenti zo Dinama Záhreb, kde sa už vtedy vypracoval na kvalitného a kreatívneho tvorcu hry. Len málokto však vedel, že nebyť nedostatku financií, Modrič mohol behať po slovenských štadiónoch. Vtedajší hlavný kouč Žiliny a asistent trénera slovenskej reprezentácie Pavel Vrba ho chcel kúpiť.

“Hrali sme v roku 2007 so slovenskou reprezentáciou proti Chorvátsku a na posledných dvadsať minút nastúpil skvelý futbalista. Hneď som hovoril v Žiline, či ho nechcú kúpiť. Lenže už vtedy bol Modrič veľmi cenený a pre Žilinu nedosiahnuteľný,” prezradil Pavel Vrba.

Údajne bola vtedy Modričova cena 5 miliónov eur. O rok neskôr prestúpil z Dinama Záhreb do Tottenhamu za 18 miliónov eur. V roku 2012 sa presunul do španielskeho Realu Madrid za 40 miliónov eur. S kráľovským klubom získal mnoho cenných trofejí a najmä 4 triumfy v Lige majstrov.

Zdroj: seznamzpravy.cz | Foto: Twitter