Opýtajte sa niekoho, čo je Twitter. Odpovede budú rôzne, najčastejšie sa po ich googlení dostávame k definícii, že ide o mikroblogovaciu sieť. OMG, čo to je? My vám radšej povieme pravdu.

Twitter je sociálna sieť. Áno, niečo ako Facebook, ale verejný. Čo to znamená? Že na to, aby ste niekoho príspevky sledovali na Twitteri a dostávali ich na vašu domovskú obrazovku, nepotrebujete jeho dovolenie. Naopak, užívatelia chcú, aby ich tam „followovalo“ čo najviac ľudí. Vyberiete si teda, čo vás zaujíma, respektíve nejaké značky, osobnosti a/alebo, samozrejme, známych a priateľov a dáte im „follow“. Odteraz sa ich príspevky zobrazujú na vašej domovskej obrazovke. Nikto nemusí nič potvrdzovať, preverovať, deje sa to okamžite.

408

Na čo je Twitter dobrý?

Najmä na inšpiráciu. Ak napríklad podnikáte v určitej oblasti alebo vás niečo zaujíma, na Twitteri je množstvo ľudí, značiek a webstránok z určitej problematiky, ktorá je vám blízka. Môžete začať konverzáciu – odpovedať na tweety. Všetko sa deje verejne a ktokoľvek sa môže pridať.

Je na Twitteri kopec sprostostí ako na Facebooku?

Práveže nie! A to na ňom naozaj milujeme. Žiadne mamičky, ktoré každých 5 minút menia profilovku, pretože ich 5-mesačná ratolesť urobila práve novú grimasku. Čo je ešte krajšie, príspevok na Twitteri, ktorý sa nazýva tweet, je limitovaný na 140 znakov, čo sú prakticky 3 riadky, takže nedochádza k zahlteniu hlavnej stránky ako na Facebooku.

Je Twitter zahltený reklamou ako na Facebooku?

Nie! Minimálne v našich končinách nie je Twitter masovo využívaný na reklamu, a tak máte krásnu a čistú úvodnú obrazovku plnú naozaj zaujímavých a užitočných informácií. Ak niekto začne „spamovať“ blbosti, jednoducho mu dáte unfollow a ide sa ďalej.

Sú na Twitteri zoradené príspevky podľa času?

Áno, na sociálnej sieti Twitter sú príspevky zoradené iba chronologicky – teda najnovšie hore. Nevýhoda práve Facebooku je taká, že je tam prílišné množstvo príspevkov na to, aby sa zobrazovali v reálnom čase. Na Twitteri je to striktne a iba tak. Nikdy sa nemení poradie a najnovšie vždy pribúdajú iba hore. V tom poradí ako boli príspevky na Twitteri včera, ich nájdete aj dnes, ak poscrollujete svoju domovskú stránku.

Aká je teda najväčšia výhoda Twitteru?

Príspevky sú v reálnom čase, tu a teraz. Nečudo, že si Twitter obľúbili najmä novinári. Správy sa totiž šíria extrémne rýchlo po celom svete vďaka funkcii „retweet“ – niečo ako „zdieľať“ na Facebooku. Okamžite viete, čo je nové, čo sa deje.

Ďalšie funkcie na Twitteri

– ako sme písali, môžete príspevok zdieľať, čiže dáte „retweet“, tým sa príspevok niekoho iného zobrazí v zozname vašich príspevkov a vidia ho všetci, ktorí vás nasledujú (dali vám Follow)

– môžete dať niektorému príspevku „star“, čo je niečo ako „páči sa mi to“ na nejaký príspevok na Facebooku

– odpovedať na tweety verejnými odpoveďami

– samozrejme, dajú sa posielať správy medzi užívateľmi, ktorí sa navzájom follovujú

409

Je tam aj ManMagazin.sk

Followujte na Twitteri aj ManMagazin.sk a nenechajte si ujsť žiaden článok :-)

https://twitter.com/manmagazin