6,5 m

Dlhé vlaiská sú fajnové a sexy, ale čo už kto vidí na vlasoch dlhých neuveriteľných 6,5 metra? Týmto číslom sa totiž pýši hriva 47-ročnej Ashe z Floridy. Napriek tomu, že ju lekári varujú pred poškodením krku a chrbtice, nožničky v jej prípade neprichádzajú do úvahy. Ďalšou perličkou je, že na takmer päťkilové páčo minie týždenne 24 fliaš šampónov.

60 %

Ak je na vašej hlave menej vlasov, než by ste chceli, nič si z toho nerobte. Rovnakým problémom trpí až 60 % Európanov, čo môže byť spôsobené dedičnosťou, zdravotným ochorením či užívaním liekov.

2 milióny

2 milióny, áno, to je číslo, ktoré vyjadruje priemerné množstvo chlpov na ženskom tele. Dračice nie sú výnimkou! Vynásobte si to dvomi a prídete aj na to, koľko chlpov máte vy. Dobre, nie je to až také vysoké číslo, pretože z toho máme všetci 100  ̶  150 000 vlasov.

5 kg

Často sa stáva, že človek naberie 5 kg a ani nevie kde. Niečo podobné sa stalo aj dievčine z USA, ktorá trpela trichofágiou, čiže psychickou poruchou prejavujúcou sa sústavným prehĺtaním vlasov. Po tom, ako za šesť mesiacov stratila 20 kg, navštívila lekára s obrovskými bolesťami a ten zistil, že ide o 5-kilový chumáč vlasov. Bleee!

hairball

115 000

Maličkosti sú na to, aby nám robili radosť. Osobný kaderník Elvisa Presleyho sa potešil tým, že si vydražil prameň jeho vlasov za 115 000 dolárov, čim „prešťal“ aj vlasy legiend Johna Lennona (48 000), Beethovena (7 300), či Johna F. Kennedyho (3 000).

8.

Rebríček toho, čo si najviac všímate na ženách vyzerá nasledovne: Tvár, zadok, prsia, úsmev, pekné oči, vnútro, nohy a až ôsmu priečku obsadili vlasy. Súhlasíte?

0,35

Niet sa čomu čudovať, že kaderníčok je ako maku a stále majú čo robiť. Veď naše vlasy nám denne podrastú o 0,35 mm, čo znamená, že počas 30-tich dní sa predĺžia o 1,5 cm.

33

Z prieskumov vyplýva, že až 60 % z vás preferuje na ženách dlhé vlasy, 30 % to nerieši, každému 10-temu sa páčia krátke strihy a len každému 33-tiemu mužovi sa páčia ženy s chlapčenským účesom.

Marie-Uva-sexy-long-hair

60

80-ročný muž z Iránu si 60 rokov neumýval telo vrátane vlasov. Napriek tomu, že by v jeho blízkosti vydržal dlhšie asi málokto, starček je šťastný a spokojný.

140

140 je vrchná hranica počtu vajíčok, ktoré môže naklásť voš vo vlasoch. Čím je jej teplejšie, tým sa hnidy liahnu rýchlejšie. Upozornenie – tá koťuha vie aj dobré plávať, takže ju prúdom vody určite neutopíte.