Achim Anscheidt je muž, ktorý stojí za dizajnom najnovšieho Chironu, šéfdizajnér značky Bugatti. Jeho prácu mu závidí snáď každý milovník áut. Stáť za dizajnom a vývojom auta, ktoré je na úplnom vrchole potravinového reťazca automobilov, musí byť úžasná a výnimočná životná misia. Achim je však človek ako každý iný a to, že Bugatti dizajnuje, neznamená, že na ňom aj jazdí.V garáži pána Anscheidta sa nachádza úplný opak nového Chironu. Kým nové Bugatti je plné luxusných prvkov a jeho výkon siaha do nebies, jeho víkendovým vozidlom je strohé Porsche 911 SC z roku 1981. Nie je však obyčajné. Spolu s karosárom Willim Thomem ho pri renovácii kompletne rozobrali a upravili. Späť do vozidla sa vrátilo iba to najnutnejšie, takže prvky výbavy ako rádio, kúrenie či nebodaj vnútorné madlá dverí nečakajte. Cieľom bolo čo najväčšie zníženie hmotnosti, aby sa 280-koňový, vzduchom chladený boxer motor nenamáhal s vláčením zbytočností.

V garáži dizajnéra sa však Bugatti nachádza. Nie však moderné, ide o klenot z 20-tych rokov minulého storočia, model 35. Auto svojpomocne reštauruje pomocou originálnych dielov, ktoré sa však ťažko zháňajú. V závere bude auto určite dokonalé.

porsche-01

porsche-02

porsche-03

porsche-04

porsche-05

porsche-06

Foto: carscoops.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.