O tom, že chlapci z územia bývalej Juhoslávie majú horkú krv, vieme asi všetci – dali by sa zaradiť medzi balkánske typy. Hádky a výtržnosti na uliciach sú tam nie úplne neznámy pojem, vo včerajšom zápase medzi Čiernou horou a Ruskom to už ale „iskrilo“ trošičku viac.

A keby len iskrilo, už po dvadsiatich sekundách zápasu dostal ruský brankár od fanúšikov spoza bránky svetlicu do krku a museli ho odniesť na nosidlách a následne do nemocnice. Ruská televízia vraj uviedla, že je momentálne na vyšetreniach.

To ale nebolo zďaleka všetko. Zápas sa viedol v znamení nepremenených ruských šancí čo Čiernohorské publikum dostávalo viac a viac do varu. Trošku v tom mal prsty aj hlavný rozhodca, azda najväčšia udalosť sa stala v 36. minúte, kedy sa na bránku rútil samostatne ruský hráč. Čiernohorský obranca ho „v rámci obranného zákroku“ udrel pomerne výrazne lakťom do hlavy, čo si ale rozhodcovia vôbec nevšimli a nechali hru pokračovať.

Chvíľami sa nám zdalo, že nemecký arbiter sa nechal ovplyvniť napätými politickými vzťahmi medzi Ruskom a EÚ a píska jednoducho všetko proti Rusom. To sa však nepotvrdilo v 65. minúte kedy zrejme prišlo ku kompenzácii a zapísal penaltu proti Čiernej Hore, nám sa však zdalo, že išlo o čistý zákrok na loptu.

Následnú penaltu však Rusi nepremenili a po nej sa strhla mela po ktorej došlo k prerušeniu zápasu…