MS v hokeji sa skončili už pred týždňom, no na Slovensku sú stále aktuálnou témou. Počas ich priebehu zaujalo médiá kontroverzné vyjadrenie Libora Hudáčka na adresu taktiky nášho trénera Craiga Ramsayho a ten sa k týmto udalostiam rozhodol s odstupom času vrátiť! 

Mnohí fanúšikovia, ale aj odborníci sa zhodli, že tak dobrý hokej Slovensko na vrcholnom podujatí už dávno nehralo. Práve preto bolo pre mnohých nepochopiteľné, keď útočník Libor Hudáček po zápase s Veľkou Britániou povedal, že hráči si na ľade robili čo chceli, aj keď sa to trénerovi nepáčilo. Obhájil si to vyhlásením, že sme predsa Slováci.

Neskôr sa za svoje slová ospravedlnil a uviedol ich na pravú mieru, no tréner Craig Ramsay sa k tejto situácii teraz vrátil v rozhovore s Borisom Valábikom pre Šport.sk Práve bývalý obranca Valábik ostro skritizoval vyjadrenie Libora Hudáčka v priamom prenose v štúdiu RTVS a chcel počuť názor na celú túto kauzu aj od samotného trénera.

Boris Valábik o Hudáčkovi

Craig Ramsay sa k Hudáčkovi vyjadril, že to čo povedal, nie je pravda a práve to považuje za problém. Myslí si, že hráči si nemôžu robiť čo chcú, bez ohľadu na svojho súpera či vývoj zápasu: „Nemôžeme si povedať toto je “môj zápas” a robiť na ľade, čo chceme. Na prvom mieste je budovanie tímu a dôležité je, aby každý hráč tomu rozumel a podieľal sa na tom. Potrebujeme aj individuálne schopnosti hráčov, ale nesmie to ísť na úkor rozbíjania tímu. Bez toho nebudeme víťaziť nad Rusmi, Fínmi či Švédmi, lebo oni sú silní a nájdu spôsob, ako nás zdolať,” vyjadril sa pre Šport.sk.

68-ročný kouč dokonca priznal, že si myslí, že v zápase proti Fínom, ktorý sme prehrali (2:4), sme hrali lepšie ako pri víťazstve nad Veľkou Britániou (7:1). Valábik sa Ramsayho ďalej priamo opýtal, či tréneri nezvažovali Hudáčka po týchto slovách vyradiť z tímu, no jeho odpoveď bola opäť pokojná. „Vo svojich rozhodnutiach sa snažím držať emócie pod kontrolou, analyzovať rôzne situácie. Nechcem sa rozhodovať pod ťarchou momentálnych emócií.”

Slovensko – Veľká Británia 7:1

Na záver však pripustil, že by pravdepodobne reagoval úplne inak, ak by sa nejednalo o reprezentáciu a Majstrovstvá sveta. „Ak by Libor toto urobil uprostred 80-zápasovej sezóny, pravdepodobne by som mu povedal: “Choď preč a už nám nerob problémy!” Toto sú však majstrovstvá sveta a potrebujeme každého hráča,” uzavrel Ramsay pre Šport.sk.

Libor Hudáček svoje kontroverzné slová síce odvolal, no stále sú témou diskusií.

Zdroj: Šport.skFoto|Video: Instagram, YouTube