Kým si vo svete niektorí teenageri vo svojich 18. rokoch vychutnávajú prvé vzťahy či bežné party so spolužiakmi, nájdu sa aj takí, ktorí trpia a denne prežívajú depresie. K takýmto teenagerom patril aj Conrad Roy, ktorý napriek tomu, že mal po svojom boku priateľku, spáchal pred dvoma rokmi samovraždu. Frajerka však namiesto toho, aby sa ho snažila zo všetkých síl zachrániť, poslala ho na istú smrť.

Dokážete si predstaviť, že ste úplne na dne a vaša myseľ sa zmieta v čiernych myšlienkach? Podobným problémom trpel aj 18-ročný Conrad Ray. Jeho záchranou mala byť práve jeho o rok mladšia priateľka Michelle, ktorej dnes hrozí pobyt za mrežami. Namiesto toho, aby svojho partnera podržala v najťažšej chvíli, cez sms správy ho podporovala v spáchaní samovraždy! „Všetci budú smutní iba chvíľu, prenesú sa cez to a pôjdu ďalej. Nedostanú sa do depresie. Nedovolím to. Vedia, ako veľmi si nešťastný a budú vedieť, že si to spravil preto, aby si bol šťastný. Myslím, že to pochopia a príjmu. Navždy ostaneš v ich srdciach,“ napísala Michelle Conradovi, za čo sa jej poďakoval.

„Musíš to urobiť. Máš všetko, čo potrebuješ. Nemôžeš zlyhať. Dnes je tá noc, teraz alebo nikdy!“ Conrad však nakoniec nemal dostatok síl a keďže samovraždu nespáchal, Michelle zisťovala, prečo to neurobil. Následne ho prehovorila, aby to urobil týmto spôsobom: „Sadni si do auta, choď na nejaké parkovisko. Sprav to skoro ráno. Sprav to skoro.“ Zlomenej psychike mladého muža nebolo viac treba a za podpory a lásky, ktorú mi mladé dievča vyznávalo, ostával stále viac a viac posilnený v to, že sa chystá urobiť správnu vec. „Musíš to urobiť, lebo ti zoženiem pomoc. Nemôžeš to denne odkladať,“ hecovala ho. Keď jej sľúbil, že sa zabije, Michelle sa ho opäť opýtala: „Sľubuješ?“ Po týchto slovách už nebolo mladíkovi viac treba a pár dní nato sa vo svojom aute otrávil výfukovými plynmi. Michellein obhajca tvrdí, že Conrad mal samovražedné sklony dlhší čas a jeho klientka v žiadnom prípade nezodpovedá za jeho smrť.

Zdroj: Bostonglobe.com | Foto: bostonglobe.com