Home MIX Chlapík prišiel pri nehode o ruky, no nevzdal to. Dnes je z neho úspešný bodybuilder!

Chlapík prišiel pri nehode o ruky, no nevzdal to. Dnes je z neho úspešný bodybuilder!

0
Chlapík prišiel pri nehode o ruky, no nevzdal to. Dnes je z neho úspešný bodybuilder!

Keď človek chce, dokáže všetko. Príkladom je aj úspešný bodybuilder Diego Hernandez, ktorý sa kulturistike venuje i napriek svojmu hendikepu. Chlapík prišiel v detstve o ruku, druhú má postihnutú.

Keď mal desať, elektrina mu spôsobila rozsiahle popáleniny. Lekári mu tak museli amputovať celú ľavú a časť pravej ruky. Už vtedy pochopil, že cesta k uzdraveniu povedie jedine cez šport. Psychológov presviedčal, že len čo sa dá dokopy, začne jazdiť na bicykli. A nezostalo len pri cyklistike. Zlom prišiel, keď mal Diego 21 rokov a natrafil na ľudí, ktorí sa venovali kulturistike. Rozhodol sa, že to skúsi tiež.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

V súčasnosti sympatický chlapík posilňuje päťkrát do týždňa. Nemá žiadne úľavy, robí cviky, ktoré robia aj zdraví, len mu ich mierne prispôsobili. Okrem pravidelných tréningov sa zameral aj na stravu. Tú považuje za alfu a omegu správneho kulturistu. Snaží sa jesť každé dve hodiny – na raňajky si dáva štyri vajcia, na desiatu pätnásť deko morčacieho mäsa, na obed tuniaka s batátmi, nasleduje desať deko kuracieho mäska, šalát a proteínový šejk. No a kým ide spať, zaje to všetko ešte ďalšími štyrmi vajíčkami a kúskom ryby. Diego je presvedčený, že nič nie je nemožné.

Nájsť profesionálov, ktorí by sa chalaniskovi venovali, nebolo jednoduché, veľa vecí hľadal na sociálnych sieťach. Avšak oplatilo sa. Ak by niekto stále pochyboval, stačí sa pozrieť na jeho vymakanú postavu. Závidieť by mu mohol aj nejeden zdravý chlap…

Video, v ktorom vás Diego presvedčí, že všetko sa dá

https://www.youtube.com/watch?v=xi7BkTasHLU

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Zdroj: menshealth.com | Foto: Instagram | Video: YouTube