Home MIX Chlap zažaloval svojho šéfa za prácu snov: Toto mu vadilo!

Chlap zažaloval svojho šéfa za prácu snov: Toto mu vadilo!

0
Chlap zažaloval svojho šéfa za prácu snov: Toto mu vadilo!

Ľudia sme rôzni. Niektorí sú v kľude, aj keď sa im nedarí a iní sa sťažujú, aj keď sa majú ako v raji. Žalovať svojho šéfa za prácu snov by ale malo byť trestné. 

Vo Francúzsku rastie medzi zamestnancami nová epidémia. Údajne sa v práci nudia a to im spôsobuje zdravotné a psychické problémy. Štatistiky hovoria, že až 30 % Francúzov má trpieť syndrómom “bore-out”. Na Slovensku poznáme v práci skôr “burn-out”, teda vyhorenie z pracovného preťaženia. Čo je teda ten bore-out, ktorým trpia? Syndróm pracovného unudenia, kedy máte tak málo roboty, až z toho ochoriete.:) Cítite sa pracovne podhodnotený, nevyužitý a následne máte rovnaké príznaky ako človek prepracovaný – teda depky a zdravotné komplikácie. Neobvyklé, však?

peniazePrečítajte si tiež:
Charles vás pekne naserie. Už 12 rokov dostáva mesačne 5000 eur za ničnerobenie!

 

Naposledy sa k takémuto syndrómu prihlásil chlap menom Frédéric Desnard (44) z Paríža, ktorý mal pracovať na vyššej pozícii v jednej parfumérskej firme. Tá ho však mala údajne využívať len ako chlapca pre všetko, čo viedlo až k tomu, že chodil vybavovať úplne banálne záležitosti a vyzdvihovať z krúžkov deti svojich šéfov. Nakoniec mali pre neho tak málo práce, že mu povedali, aby šiel domov a oni ho zavolajú. Popri tom mu, samozrejme, nabiehal každomesačne plat 3500 eur. Len si predstavte, že by ste nemuseli chodiť do práce a na účet by vám mesačne pribúdala takáto krásna sumička.

chlap zaluje za pracu snov
Frédéric žaluje firmu za to, že dostával peniaze za ničnerobenie.

Pán Frédéric sa ale rozhodol podať na svoju firmu žalobu za zdravotné komplikácie, ktoré mu toto ničnerobenie spôsobilo. Údajne trpel depresiami, epilepsiou a nespavosťou: “Upadol som do depresií. Hanbil som sa, že mi platia za to, že nič nerobím.” Teraz požaduje odškodnenie 360.000 eur a súd prebehne už v júli tohto roka. Firma sa ale ohradila logickou námietkou. Prečo sa teda zamestnanec počas 4 rokov tejto “práce” u nich nikdy nesťažoval a so žalobou vyrukuje až teraz? Ich právnik tiež dodáva, že tento chlapík sa v minulosti sťažoval na prepracovanie a teraz zmenil rétoriku len preto, aby mu na súde niečo kvaplo. Každopádne rozmýšľame, že k žabožrútom sa možno oplatí ísť pracovať a “zamestnať” sa aspoň v troch takýchto firmách, čo poviete?

Zdroj: telegraph.co.uk | Foto: Youtube, Depositphotos