V britskom Manchestri sa to poriadnymi „klátičmi“ určite len tak hemží. Tamojší muži totiž podľahli novému trendu a tekutým dusíkom si nechávajú zmraziť genitálie.

V Anglicku čoraz viac mužov podstupuje kryoterapiu v intímnych partiách, ktorá im má zabezpečiť väčšiu výkonnosť a kvalitnejšie zážitky v posteli. Dočasné zmrazenie má mať dokonca za následok, že mužské „nádobíčko“ bude vyzerať krajšie, mladšie a neopotrebovanejšie :). Je to vôbec možné? Asi je… Účinky kryoterapie sú totiž známe už dlhú dobu a na vlastnej koži, samozrejme, nie na tej v rozkroku, ich otestovali aj mnohí naši športovci.

Ľudský organizmus reaguje na chlad ako na stresový faktor a začne vylučovať látky, ktoré nás majú pred stresom ochrániť. Ide predovšetkým o endorfíny – hormóny šťastia, ktoré spôsobujú eufóriu. V ďalšej fáze sú to kortikoidy, rastový hormón a hlavne testosterón. Okrem toho pôsobením chladu dochádza k výraznému prekrveniu tkanív, zvýšeniu krvného tlaku a energetickému nabitiu organizmu. Vďaka tomu všetkému potom dokáže byť človek v posteli podstatne výkonnejší. Otázkou je, ako veľmi je táto metóda bolestivá, a ako hlboko si pri nej treba siahnuť do vrecka…

Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Teo
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.