Nie ste spokojný vo vzťahu, no aj tak v ňom zotrvávate, lebo sa bojíte, že lepší nenájdete? Nech robíte čo robíte, stále to nie je ono a neviete sa pohnúť z miesta? Závidíte kamarátom, ktorým stačí lusknúť prstom, a ženy sa na nich lepia ako muchy na mucholapku? Vieme, v čom je chyba! Teraz to možno nebude príjemné čítanie, ale verte, že nejde len o prázdne frázy.

Základný problém spočíva v tom, že pre ženu vždy urobíte všetko, čo jej vidíte na očiach. Aby ste si ju udržali, ste ochotný podliezť svoju latku a stať sa takým, akým vás chce mať. Snažíte sa, ale čím viac sa k jej ideálu približujete, tým viac ste nešťastný a nespokojný. V prvom rade sa prestaňte sťažovať a fňukať! Zmenu máte vo vlastných rukách. Tajomstvo úspechu znie totiž neskutočne jednoducho – nebuďte papuča!

Nastavte si svoj osobný štandard – takýto chcem byť, pretože toto som ja! A za žiadnu cenu z neho nezľavujte. Uvedieme malý príklad. Dlho ste sa tešili na sobotu, že si urobíte pánsku jazdu. Sauna, squash, pivko…čokoľvek, čo vám urobí radosť. A ona si zmyslela, že sú práve výpredaje a najvhodnejšia na nákupy je sobota. Ak jej na tie ufňukané prosby, prefíkané sľuby či vydieračské triky kývnete, ste v keli. Práve ste podliezli svoju latku. Verte, že ženy vycítia, ako ľahko sa s vami manipuluje, a výsledkom rozhodne nebude ich obdiv a úcta k vám.

Nemať svoj štandard znamená nechať si skákať po hlave a takýchto chlapov si ženy necenia. Chcú muža, ktorý je sám sebou, má vlastný názor, stojí si za ním a vie povedať rázne NIE! Známy kouč Dávid Hanc má na správanie chlapov bez sebaúcty trefný výraz: „urobia všetko pre vagínu“. A hovorí, že jediným riešením, ako svoju situáciu zmeniť, je začať myslieť aj na seba. Chlap totiž pre ženu nie je príťažlivý vtedy, keď je z neho papuča, ale vtedy, keď je to skutočný muž. Za ženskú časť redakcie môžeme dosvedčiť – nemusíte nám vždy splniť všetko, čo si zažiadame. Pretože aj tu platí, že čo máme vždy po ruke a zadarmo, to pre nás časom prestane byť cenné a zaujímavé.

Foto: flickr.com