Ako je možné, že vo veku 42 rokov po viac ako dvadsiatich sezónach v NHL dokáže Zdeno Chára držať stále krok s najlepšími? Málokto by tipoval, že za to môže tento jednoduchý trik, ktorý mu v posledných rokoch výrazne dopomohol ku skvelej výkonnosti! 

Kapitánom Bostonu Bruins je Chára od svojej prvej sezóny v tomto klube, ktorá bola v ročníku 2006/07. Zdeno je odvtedy obrovským lídrom tímu, ktorý v roku 2011 dotiahol k Stanleyho poháru a nedávno mal na dosah ďalší, no posledný zápas sezóny, žiaľ, Medvede nezvládli. Posledné tri stretnutia finálovej série so St. Louis navyše slovenský veterán odohral so zlomenou čeľusťou, čo vyvolalo otázky o tom, či je možné Cháru niekedy vôbec zastaviť. Aké je teda tajomstvo jeho neskutočnej výkonnosti?

Zdeno Chára zhyby

Zdeno Chára sa pre Boston Globe priznal, že v posledných sezónach zo svojho jedálnička úplne vyradil akékoľvek mäso. Jeho strava je založená na semenách, hnedej ryži, ovocí, zelenine, strukovinách či orechoch. Jeho raňajkovou klasikou je ovsená kaša s ovocím a zeleninové smoothie. A úprava jedálnička mu vraj výrazne pomohla: „Cítim sa omnoho lepšie ako predtým. Mám dostatok energie a moje telo sa rýchlejšie regeneruje. Nerobí mi problém pravidelne dvíhať v posilňovni ani váhy, ktoré boli v minulosti súčasťou len tvrdej letnej prípravy. Teraz ich zvládnem pohodlne aj v deň zápasu.” 

Zdroj: Sme.sk, Bostonglobe.com | Foto|Video: Twitter, YouTube