Pokiaľ máte problémy s balením žien a každá na vaše pozvanie na rande odpovedá záporne, mali by ste si zobrať príklad z mladíka menom Jake, ktorý zo strany slečien čelil podobnému nezáujmu. Nakoniec mu však stačili len 3 slová a chlapec má dnes priateľku!Jake sa cez sociálnu sieť Twitter posťažoval s problémom, s ktorým si už nevedel dať rady. Na jeho status ihneď zareagoval vysokoškolský profesor s geniálnou radou. Poradil mu, nech na svoju vyvolenú použije rétorický trojuholník od Aristotela, skladajúci sa z troch slov Ethos, Pathos a Logos, čo sú tri starodávne spôsoby presviedčania. Jake jeho radu počúvol a svet div sa, ono to zafungovalo!

 Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Čo to je?

Rétorický trojuholník sa skladá z troch pojmov Ethos, Pathos a Logos, kde Ethos opisuje dôveryhodnosť rečníka, ktorá je založená na presvedčovaní. Pathos sa zameriava hlavne na pocity a rečník sa ním snaží vytvoriť emocionálnu odpoveď druhej strany. Posledný Logos používa logiku, dôkazy a fakty na podporu presviedčania.

Jake slečne napísal:

Ethos: “Ak by si po práci chcela noc bez stresu alebo nejaké jedlo, aby si prežila, kým sa presťahuješ do nového bytu, rád by som ťa zobral na večeru. Pathos: Bola by to zábava a skvelý spôsob, ako vidieť tvojho psa. Logos: To je asi najväčší dôvod, prečo to robím.”

Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.