Bývalého príslušníka Armády Českej republiky Martina Zapletala polícia obvinila z podnecovania k nenávisti. Počas demonštrácie 17. novembra minulého roku si totiž nedával pozor na ústa a povedal slová, za ktoré mu teraz hrozí pobyt vo väzení, a to v dĺžke trvania až dva roky!

Vystúpenie na Občianskom zhromaždení za slobodu a práva ČR môže vyjsť Martina Zapletala poriadne draho. Podľa slov polície mal povedať nasledovné: „A ja vám hovorím, máte pripravené cepy, sudlice (hist. bodné zbrane), vidly, tak ich majte v pohotovosti, nikdy nebudete vedieť, kedy ich budete potrebovať a bojujte za túto vlasť a postavte sa všetkým, ktorí vedú túto vlasť do záhuby.“ Veľký podporovateľ súčasného prezidenta republiky Miloša Zemana sa však bráni a s obvineniami nesúhlasí. Tvrdí, že vyzýval iba k obrane pred islamom.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

V uznesení zverejnenom na Facebooku samotným Zapletalom však stoja aj ďalšie slová, ktoré mal v osudný deň vyhlásiť: „Vidly, cepy, sudlice, varechy, čokoľvek máte kto doma, budete potrebovať proti vlastizradcom, proti moslimom, proti islamu a proti všetkým, ktorí nás tu chcú zotročiť.“ Pri svojom preslove mal dokonca zodvihnúť cepy s uviazanou vlajkou Českej republiky. V neprospech bývalého vojaka hovorí aj záznam, ktorý polícia počas demonštrácie nahrala na kameru – práve na základe jeho vyhodnotenia voči nemu vzniesla obvinenie.

Nejde pritom o prvý Zapletalov konflikt s políciou – v roku 2016 bol obvinený za výtržníctvo, lebo vystrčil holý zadok na okoloidúci americký konvoj, no súd vtedy zhodnotil, že nešlo o trestný čin. Pred Vianocami toho istého roku sa zas prezliekol za arabského šejka a na vianočných trhoch v Olomouci vykrikoval „Allahu Akbar“, aj to však bolo nakoniec vyhodnotené iba ako priestupok. V súčasnosti tento veterán, ktorý má za sebou misie v Kosove či Kuvajtu, pracuje ako vodič kamiónu.

Martin Zapletal sa netají svojím obdivom k prezidentovi Zemanovi

Martin Zapletal obvinenia z výtržnictva, z podnecovania k nenávisti voči islamu

Časť z uznesenia obviňujúceho bývalého vojaka z podnecovania k náboženskej nenávisti

Zdroj/Foto: Facebook