Home MIX Černákove priznanie: Táto vec ho zastavila pred ďalšou vraždou!

Černákove priznanie: Táto vec ho zastavila pred ďalšou vraždou!

0
Černákove priznanie: Táto vec ho zastavila pred ďalšou vraždou!

V posledných dňoch sa začalo veľké pojednávanie v súvislosti s plánovanou vraždou Sylvie Volzovej, bývalej spolumajiteľky TV Markíza. Tú si mal údajne objednať u Mikuláša Černáka niekdajší šéf Markízy Pavol Rusko. A práve Černák sa na súde priznal, prečo to nakoniec celé stroskotalo! 

Podľa informácií portálu pluska.sk sa počas súdneho pojednávania stretlo v Justičnom paláci v Bratislave na jednom mieste hneď niekoľko mužov spájaných s mafiánskou trestnou činnosťou. Okrem 52-ročného Černáka sa tam objavili aj jeho vtedajší komplic Mikuláš Kaštan a šéf skupiny Sýkorovcov Róbert Lališ.

Práve “boss bossov” vypovedal ako prvý a poodhalil zaujímavé skutočnosti celého obvinenia, v ktorom je Pavol Rusko namočený až po uši: „Nechcel som o tom hovoriť, lebo naša spoločnosť nie je pripravená na to, aby bol taký človek odsúdený za takú ohavnosť. Proti Ruskovi nemám nič. On mi nikdy nič zlé neurobil a ani ja jemu. Hanbím sa za svoje skutky.” 

Pavol Rusko.

Černák sa však podľa svojich slov z výpovede vraj o Ruskovi preriekol, keď bol vyšetrovaný v inej trestnej činnosti. Údajne za ním potom policajti prišli po overení nejakých faktov znova: „Sú to mladí vyšetrovatelia a chcú veci riešiť tak, ako by mali. Nebolo to z ich strany žiadne navádzanie. Preto som začal hovoriť.”

Právnik poškodenej Sylvie Volzovej sa Mikuláša Černáka neskôr opýtal, z akého dôvodu nakoniec nebola vražda vykonaná. Ten odpovedal, že je presvedčený, že ani v tom čase by nedokázal zabiť ženu, ale Sýkorovci, ktorí sú do tohto prípadu zapletení tiež, by to podľa Černáka vraj nemali problém urobiť. Skutočným dôvodom, prečo sa tak nestalo. je však to, že Mikiho ešte predtým zavreli do basy: „Našťastie ma zavreli a k vražde nedošlo. Som za to rád.” 

Mikuláš Černák.

Zdroj: Pluska.skFoto: Facebook/MikulášČernák, YouTube