Hoci bola Škoda Kodiaq predstavená v Berlíne ešte 1. septembra, všetky informácie ohľadom ceny ostali pre širokú verejnosť naďalej neprístupné. To sa však teraz mení, na prelome mesiacov, kedy svoje nové SUV Škoda presunula na autosalón do Paríža, konečne prezradila, koľko zaň zaplatíme. 

Cena najväčšieho automobilu z rodiny Škoda zaskočila nejedného motoristu. Či už v tom pozitívnom, alebo negatívnom slova zmysle, to už necháme na vás. Každopádne, začínať by sa mala na hodnote 677 990 Kč, čo je približne 25 000 €. Táto suma síce presahuje základnú cenu vlajkovej lode Škody, modelu Superb, avšak na druhej strane Kodiaq ponúkne o poznanie zaujímavejšiu výbavu.

Tak napríklad, za cenu 25 000 € si v základnej výbave nájdete benzínový motor 1,4 TSI s celkovým výkonom 110 kW (150 koní), 2-zónovú klimatizáciu, 17-palcové zliatinové disky, 7 airbagov, predné a zadné svetlomety s pomocnou technológiou LED, ale aj multimediálny systém s dotykovým displejom v stredovej konzole. Zákazníci si pritom budú môcť vybrať, či chcú 6-stupňovú DSG prevodovku s pohonom predných kolies alebo technológiu 4X4 v kombinácii so 6-stupňovým manuálom. Prvé kusy Škody Kodiaq pre voľný predaj by mohli byť dostupné začiatkom roku 2017.

Foto: Škoda